PM: Atonen plaanib praamiliinid riigile anda

11. veebruar 2004, 08:04

Oponentide hinnangul satub majandusminister Meelis Atonen oma ettepanekuga anda praamiliinid mõne riigifirma opereerida vastuollu Reformierakonna põhimõtetega.

Postimees kirjutab, et eelmise majandus- ja kommunikatsiooniministri Liina Tõnissoni sõnul on Atoneni selline ettepanek äärmiselt ootamatu, sest tema on siiani reformierakondlaste käest kuulnud, et riik on halb omanik. «Kui nüüd vastupidi arvatakse, siis miks me oma raudteefirmad ära müüsime,» ütles ta.

Praegu mandri ning saarte vahelisi praamiliine opereeriva Saaremaa Laevakompanii (SLK) nõukogu liikme Aivar Jõgi sõnul teeb Atoneni selline samm ettevaatlikuks kõik ettevõtjad, sest sisuliselt tähendab see taasriigistamist.

«Ju siis see, mida minister oma konkursiga teha tahtis, ei tulnud välja,» lausus Jõgi. «Vastuseta jääb aga, mida siis saavutada taheti ning miks tehti konkursile seda välistavad tingimused.»

Eile Hiiumaad külastanud Atoneni sõnul on ta sellisele plaanile saanud heakskiidu ka erakonnakaaslastelt ning koalitsioonipartneritelt.

Reaalselt näeb minister tulevaste operaatoritena kas Saarte Liine või Tallinna Sadamat. Nende osaks jääks liinidele sobivate uute laevade ehitamine ja hiljem nendega opereerimine, kuid esialgu tuleks ajutiselt kasutada allhanketeenust. Selle osutamiseks on Atoneni sõnul kõige reaalsem kandidaat SLK kui praegune liinide operaator.

Aivar Jõgi peab seda siiski natukene ebareaalseks. «Allhanke korraldamiseks tuleks korraldada riigihange, kuid kui sellega praegu hakkama ei saada, miks peaks see siis õnnestuma,» lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing