VEB-fondi juristid vaidlevad Eesti ettevõtetele antud laenude osas edasi

11. veebruar 2004, 13:39

VEB-fondi juristid vaidlevad Eesti ettevõtetele antud laenude osas edasi rahvusvahelistes kohtutes.

Lääne-Viru maakohus jättis rahuldamata VEB-i nõudel põhineva hagi Kunda Tehaste vastu aegumise tõttu. Nõudeõiguse omandanud Cleider Projectsi juht Dmitri Nikolajevi sõnul sai selle otsusega pärast aastaid kestnud kohtuvaidlusi, et Kunda Tehased sai VEB-ist laenu ning ei ole seda tagasi maksnud. 'Ka kohtuotsuses mainitakse, et kui hagi ei oleks aegunud, oleks nõue rahuldatud,' ütles Nikolajev. Aegumise otsust põhjendati sellega, et kohtu veendumusel leppisid laenuandja VEB ja laenusaaja Kunda Tehased lepingut sõlmides kokku kohaldada vaidluste korral N Liidu seadusandlust.

Nikolajevi sõnul jäid otsusega rahule ka VEB-i juristid. Eesti ettevõtted on VEB-ile võlgu ligikaudu 740 miljonit krooni. Eesti seaduste järgi hakkab kohe kätte jõudma 10-aastane aegumise tähtaeg, mis tähendab, et praktiliselt puudub enamiku nõuete kohtulikuks vaidlustamiseks juba võimalus.

Nikolajevi sõnul kaebavad nad kohtuotsuse siiski edasi, kuigi arusaadavatel põhjustel on Eesti kohtutel väga raske arutada asju N Liidu ja Venemaa seadusandlusest lähtuvalt. 'Meile ja VEB-ile annab see aga suurepärased eeldused nõuete rahuldamiseks rahvusvahelises kohtus,? ütles Nikolajev.

Cleider Projects esindaja, advokaat Margo Normanni sõnul said kohtuotsuse jaoks ilmselt määravaks Kunda Tehased direktori Ain Välba vande all antud tunnistused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing