Ülo Toomsalu • 11. veebruar 2004 kell 6:03

EPL: Tele2 võrgust läksid pooled hääled kaduma

Eurovisiooni laulude hääletusel läks veidi üle poolte Tele2 võrgu kaudu tehtud kõnedest Elioni võrgust edasi.

Tele2 turundus- ja müügidirektor Toomas Tiivel ütles, et kõnesid läks nende juurest teele ligi poole rohkem, kui neid Elioni kaudu edasi jõudis, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Aga kui kõik meie võrgu kaudu tehtud kõned oleksid arvesse läinud, oleks ?Tiile? antud hääli ikka poole rohkem olnud kui teise koha laulule,? lausus Tiivel.

Tiiveli sõnul ei saa seega lõpptulemust kuidagi kahtluse alla seada. ?Avaliku arvamuse küsitlustel peetakse 1000 küsitletut esinduslikuks valimiks ning Eurovisiooni hääletusel läks ikkagi 20 000 häält arvesse,? märkis Tiivel.

Elioni pressiesindaja Ain Parmase sõnul võis selline läbitulnud ja kinnijäänud kõnede vahekord Tele2 puhul võimalik olla vaid pikema aja, isegi tunni jooksul tehtud kõnesid arvestades.

?Inimesed helistasid pärast hääletuse lõppu tükk aega ja siis andis telefon kinnist tooni. Viie minuti jooksul oli läbi tulnud Tele2 kõnede arv oluliselt suurem kui 50 protsenti,? lausus Parmas, lisades, et Tele2 kõnede osakaal kõigi kõnede seas oli suhteliselt väike.

Millised tegelikud numbrid olid, Elioni esindaja eile õhtul veel ei öelnud. ?Esitame Eesti Televisioonile kolmapäeva hommikul raporti ja nemad vaatavad, mis nad sellega edasi teevad,? ütles Parmas.

Eurovisiooni eelvooru peakorraldaja Juhan Paadami sõnul arutab ETV pärast raporti saamist koos telefonifirmaga, kuidas on telefonihääletusi võimalik paremini korraldada.

Hetkel kuum