11. veebruar 2004 kell 10:34

Info-Auto kutsub kontrolli 58 Eestis müüdud Volvot

Volvo Car Corporation kutsub kontrolli piiratud koguses 2004. mudelaasta Volvo S60, V70 ja S80 sõidukeid, sama kehtib ka Eestis müüdud 58 Volvo sõiduauto kohta.

Kõigi neid mudeleid ostnud inimestega on Info-Auto poolt sel teemal ühendust võetud ning Info-Auto turundusjuhi Tiit Lillipuu sõnul on kolmandik võimaliku veaga autodest tänaseks päevaks üle vaadatud. 'Ülejäänud sõidukid saavad korda lähinädalatel, nii kuidas autoomanikel on aega neid töökotta tuua,' ütles Lillipuu. 'Remondiga seotud varuosad ja tööd on mõistagi kliendile tasuta.'

Volvo Cars on tuvastanud, et teatud hulgal nimetatud autodest ei vasta

esimeste õõtshoobade kinnituse kvaliteet tehase poolt sätestatud nõuetele. See võib põhjustada õõtshoova kinnituspoldi ja ?mutri vahel lõtku, mis omakorda viib rataste kokkujooksu paigast nihkumiseni.

Mõnedel teekatetel sõites võib rike põhjustada ebastabiilset juhitavust ning

juht on sunnitud sõidusuunda tihedamini korrigeerima. Kõige halvemal juhulvõib sellise rikkega auto kasutamine põhjustada olukorra, kus õõtshoob tulebkäändtelje küljest lahti. Seni puuduvad Volvol Car-il teated ühegi õnnetusjuhtumi kohta, mis oleks eelpool mainitud rikkest põjustatud.

Hetkel kuum