Veerand teabenõuetest jäi vastuseta

ÄP Online 12. veebruar 2004, 00:00

Jaan Tõnissoni Instituudi korruptsioonianalüüsi keskuse juht Triin Reinsalu ütles, et on uskumatu, kui paljud avaliku sektori esindajad ametlikku teabenõuet lihtsalt ignoreerisid.

Teabenõude said ministeeriumid, kohalikud omavalitsused, riigiasutused, valitsusasutused ja ka Rahvusraamatukogu ning Estonia teater.

?Teabenõue oli erakordselt mahukas, ehk isegi väike väljakutse avalikule sektorile,? ütles Reinsalu. Teabenõudes nõuti vabade ametikohtade arvu, ametiisikute palgajuhendeid ja neile 2003. aastal makstud töötasu inimese kohta, samuti nõuti avansiaruandeid ning sise- ja välislähetuste arvu, -kestust ning makstud tasu.

?Olen saanud sõimata, olen pidanud vaidlema avaliku teabe seaduse põhimõtete üle, olen isegi pidanud põhjendama Jaan Tõnissoni Instituudi vajalikkust,? kirjeldas Reinsalu viimaseid nädalaid oma elust. ?Samas olen saanud ka positiivseid telefonikõnesid.?

?Projekti finantseerib Avatud Eesti Fond, kuid see on palju laiem kui vaid teabenõuete esitamine, näiteks analüüsime ka ministeeriumide, riigiasutuste, linnade kodulehekülgi,? lisas Reinsalu.

Teabenõudele vastamiseks on aega viis tööpäeva, erandjuhul, nõude täpsustamiseks saab tähtaega pikendada 15 päevani.

Korruptsioonianalüüsi keskus tahab analüüsi veebruaris valmis saada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing