Bonnieri-võitja Vedler: Pead kaugele kargama ja kaunilt

Liis Kängsepp 12. veebruar 2004, 09:47

Uuriva ajakirjanduse auhinna võitnud Eesti Ekspressi ajakirjaniku Sulev Vedleri hinnangul on Eesti kirjutava pressi tase viimasel aastal tõusnud.

Järgneb intervjuu Sulev Vedleriga.

<b>Kuivõrd üllatav võit sinu jaoks oli?</b>
Selliseid võite ei saa ette planeerida. Ajakirjandusliku töö hindamine on sama masti nagu suusahüpete hindamine. Pead kaugele kargama ja kaunilt.

<b>Milliseid emotsioone see tekitas?</b>
Headmeelt. Olin just suusatamast tulnud, higine, astusin kodu-uksest sisse, kui Tiina Kaalep helistas ja õnnitles. Nii et esimese asjana läksin sooja du?i alla.

<b>Ootasid sa seda võitu või oleksid ise pigem auhinna kellelegi teisele andnud? </b>
Kuna ma sellel konkursil osalesin, eks ma siis ikka seda võitu tahtnud. Aga seal oli ka palju teisi häid töid. Ka teie lehest. Näiteks Väinu Rozentali lugu Sylvesteri müügist. Ka mu Ekspressi-kolleegid tegid mullu väga hästi tööd: Tarmo Vahter, Janar Filippov, Mihkel Kärmas ja teised. Üldse on Eesti kirjutava pressi tase viimasel aastal tõusnud. Arvan, et zhüriil oli päris keeruline parimat lugu välja valida.

<b>Mida auhinna-rahaga peale plaanid hakata? </b>
Ei tea veel. Aga kui mu poeg kuulis, et sellega kaasneb teatav võidusumma, siis nõudis ta uut arvutit.

<b>Kuivõrd auhind sind motiveerib ka sel aastal võiduloo väärilist lugu kirjutama, et ka järgmisel aastal auhind endale tasku pista? On mingid plaanid juba olemas, mis võiks olla järgmise aasta võidulugu? </b>
Usun, et ajakirjanikud püüavad alati hästi tööd teha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing