Halliburton taas rünnaku all - seekord sidemete eest Iraaniga

12. veebruar 2004, 16:19

USA naftakompaniid Halliburton süüdistatakse Iraani-vastase kaubandusembargo rikkumises, kirjutab Guardiani veebileht.

Ajalehe teatel saabus eile õhtul ettevõtte peakorterisse USA rahandusministeeriumi kiri teatega uurimise taasalustamisest ebaseadusliku kauplemise suhtes Iraaniga.

Allikad ministeeriumist teatasid, et uurimist alustati taas seoses uute tõestusmaterjalide ilmumisega firma ebaseadusliku tegevuse kohta aastatel 1995-2000, kui seda juhtis praegune asepresident Richard Cheney, kes, minnes tööle Valgesse Majja, sai lahkumishüvitiseks 36 mln dollarit.

Näiteks sattusid uurijate kätte dokumendid, mis kinnitasid Kaimanisaartel registreeritud Halliburtoni tütarfirmade ärisidemeid Iraani naftakompaniiga Kala.

Varem kinnitasid Halliburtoni esindajad, et nende tütarettevõtete juhtidena, kes tegid tehinguid Iraaniga, ei töötanud USA kodanikud ja seega ei rikutud Ameerika seadusi. Seaduse järgi võivad USA ettevõtted Iraaniga äri ajada läbi tütarfirmade ainult juhul, kui neid juhivad USA kodakondsust mitteomavad isikud.

Varem on Halliburtonit süüdistatud ka Liibüa-vastase kaubandusembargo rikkumises, eelmisel nädalal sai teatavaks uurimise alustamisest altkäemaksude andmises Nigeeria ametnikele 1990ndatel aastatel 180 mln dollari ulatuses.

<#Guardian=http://www.guardian.co.uk/oil/story/0,11319,1146372,00.html>
<#Lenta.ru=http://www.lenta.ru/economy/2004/02/12/halliburton/>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing