Elekter võib kallineda veel sel aastal

Villy Paimets 13. veebruar 2004, 00:00

?Eesti Energia nõukogu otsustas eile õhtul ühehäälselt, et ?võtab teadmiseks hinna tõstmise vajalikkuse, et rahastada Eesti Energia investeeringuid, kuid keskmiselt ei tohi hinnatõus ületada 15%,? ütles Eesti Energia nõukogu liige Siim-Valmar Kiisler eile õhtul.

Nõukogu liige Janno Reiljan ütles, et nõukogu arutas kaks tundi Eesti Energia investeerimiskava võimalusi ja aktsepteeris lõpuks juhatuse ettepanekut, et Eesti varustamiseks kvaliteetse elektriga on hinnatõus vajalik.

Reiljani sõnul peab Eesti Energia juhatus nüüd nädala jooksul esitama nõukogule pakettide kaupa täpsed kalkulatsioonid. Kahe nädala pärast tuleb nõukogu uuesti kokku ja vaatab arvutused läbi, kui kõik sobib, siis esitatakse sellekohane taotlus energiaturu inspektsioonile.

Eesti Energia finantsdirektori Sandor Liive sõnul on energiaturu inspektsioonil nende kalkulatsioonide läbivaatamiseks aega kolm kuud, erandkorras võivad nad veel kolm kuud võtta. Juhul kui inspektsioon hinnatõusu kinnitab, peab Eesti Energia klientidele hinnatõusust kolm kuud ette teatama ? seega vähemalt sügiseni on elektril veel praegune hind.

Eesti Energia nõukokku kuuluvad turvaärimees Urmas Sõõrumaa (esimees), ehitusettevõtja Toomas Luman, poliitikud Ants Pauls, Siim-Valmar Kiisler (mõlemad Res Publica), Märt Rask (Reformierakond), Janno Reiljan (Rahvaliit), majandus- ja kommunikatsiooniministri nõunik Alo Kelder ja ainsa spetsialistina TTÜ energeetikateaduskonna dekaan professor Olev Liik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing