EPL: Üle saja arsti uurib töövõimalusi Soomes

16. veebruar 2004, 09:30

Tallinnas ja Tartus tuleval nädalal korraldatavale Eesti arstide värbamise üritusele oli eilseks end Kotka linna tervishoiuametis kirja pannud 110 arsti.

Soome Kotka linna tervishoiuosakonna juhataja Jukka Mattila ütles kohaliku ajalehe Kymen Sanomate reporterile, et Tallinnas on end registreerinud 60 ning Tartus 50 arsti, kirjutas Eesti Päevaleht.

Mattila tõdes, et aastataguse samalaadse ettevõtmisega võrreldes on tänavu huvi märgatavalt suurem. Mullu käis Kotka korraldatud värbamisüritusel kokku 80 arsti, kellest hiljem sõitis Soome tööga tutvuma ligi 30.

Osa Eesti arste on värbamisüritusi ootamata juba saatnud Kotkasse oma elulooandmed. Mattila sõnul on kõik huvitundjad spetsialiseerunud arstid, mitte üldarstid.

Mattila on varem Eesti Päevalehele öelnud, et nende tervishoiuasutused vajavad igasuguseid spetsialiste, kuid rohkem residente, perearste, kirurge ja psühhiaatreid. Peale Kotka võivad Eesti arstid värbamiskampaaniaga leida tööd Lappeenranna tervishoiuasutustes.

Soomlased lubavad arsti keskmiseks palgaks üle 70 000 krooni kuus. Möödunud sügisest Kotkas töötava kirurgi Inna Lupina sõnul on haiglal pakkuda ka soodsa üüriga kortereid, mistõttu elamise eest ei pea alles tööd alustav arst väga palju maksma.

Praegu töötab Kotka haiglas ja tervisekeskuses kuus Eesti arsti. Möödunud aastal sai Soomes tööloa 71 Eesti arsti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing