Tänase hommiku jooksul esitati e-maksuametis 2887 tuludeklaratsiooni

16. veebruar 2004, 14:13

Tänasest saab eeltäidetud tulumaksudeklaratsiooni esitada ka läbi e-maksuameti, kella poole üheks oli esitatud 2887 deklaratsiooni.

Paberkandjal tuludeklaratsioone on alates 1. jaanuarist esitatud 3684.

Uuendustena on tuludeklaratsioon sel aastal kakskeelne, e-maksuametisse on lisatud venekeelsed abimaterjalid ning probleemivabade e-deklaratsioonide puhul on maksuamet eesmärgiks seadnud tagastada enammakstud tulumaks viie tööpäeva jooksul.

Eeltäidetud deklaratsioone saab esitada viiendat aastat järjest ning maksuameti peadirektori asetäitja Avo Rõõmussaare sõnul loodab amet, et pooled deklaratsioonid esitatakse elektroonilisel teel. Selleks on maksuamet ette valmistamas ka teavituskampaaniat - 26. veebruarist hakkab jooksma telereklaam ETVs ning trükitud on ka infovoldikud. Kampaania läheb maksma 273 000 krooni.

Rõõmussaare sõnul hetkel elektrooniline maksuamet hetkel põhimõtteliselt toimib, kuid on mõningad tehnoloogilised tõrked. Nii näiteks ei ole hetkel kliendil võimalik näha, millest ja kuidas täpselt kujuneb summa, mis tuleb hiljem juurde maksta või mille ta maksuametist tagas saab. Praegu on veel kohati puudulikud haige- ja töötukassa andmed eeltäidetud deklaratsioonis. Rõõmussaar kinnitas, et probleemid lahenevad lähipäevadel.

Rõõmussaar ütles, et tehnilised probleemid ei ole tulnud eelmise aasta pinnalt.

'Meie IT-spetsialistid kinnitasid, et odavam ja otstarbekam on igal aastal välja töötada uus keskkond, mitte arendada eelmist,' lausus ta, kuid ei osanud öelda, kui palju uue keskkonna loomine konkreetselt maksab. 'See on osa IT-osakonna tööst, mingeid teenuseid me selleks väljastpoolt ei osta.'

Tuludeklareerimise perioodiks on teenindusbüroodesse paigaldatud lisa kliendiarvuteid, mille kasutamiseks saab abi teenindajatelt.

Tuludeklareerijaid teenindab ülevabariigiline infotelefon 1181, mis töötab tööpäevadel kell 7 - 21, kus maksualastele küsimustele vastavad eesti, vene ja inglise keeles 25 spetsialisti.

2002. aasta tulude kohta esitati kokku 388 590 tuludeklaratsiooni, millest 35 protsenti esitati elektrooniliselt. Tagastati enammakstud tulumaksu summas 722 miljonit krooni, keskmine tagastussumma oli 2160 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing