Viisnurgalt tuleb ridamisi tagasilööke

Annika Matson 17. veebruar 2004, 00:00

?Ma ei uskunud, et nad sulgevad liimpuiduvabriku,? ütles Ühispanga fundamentaalanalüütik Sander Danil. Tema sõnul oli positiivne siiski, et kõrvaltegevusharude müük on aktiivselt käima läinud.

?Viisnurga eilse börsiteate vihje seisneb selles, et lisaks spordikaupade ja ehitusmaterjalide divisjonile on oodata olulist allahindlust ka liimpuiduvabriku osas, mille suurusjärku ei oska ma hetkel hinnata,? ütles Danil.

Tema sõnul on väga vähe andmeid, mismoodi sulgemine välja näeb ja mida varade hindamine kaasa toob. Lahtised on tegevuskavad lähiperioodiks ning seni pole ka saadaval eelmise aasta tulemusi.

Danil soovitab investoril jääda äraootavale seisukohale. ?Alla kahe euro tundus aktsia päris huvitav, praegu ei kipuks sealt ostma, tahaks näha konkreetsemaid numbreid,? ütles Danil.

Ka Hansabank Marketsi peaanalüütikule Urmas Riielile tuli puidudivisjoni sulgemine üllatusena. Tema sõnul võib riskialdis investor aktsiat ju osta, aga väga raske on selles aktsias hetkel kiiret potentsiaali näha.

Hansabank Marketsi Viisnurga aktsia hinnasihiks on seni 40 krooni ja soovitus ?hoia?. Aktsia eilne sulgemishind oli 30,04 krooni.

Viisnurgalt on seoses liimpuiduvabriku sulgemisega oodata veelgi kehvemaid majandustulemusi, sest firma plaanib täiendavad varade allahindlused kajastada eelmise aasta neljanda kvartali tulemustes. Viisnurga restruktureerimine tingib vajaduse täiendavateks provisjonideks, mis mõjutavad oluliselt firma 2003. aasta finantstulemusi, seisis eilses börsiteates.

Seoses puidudivisjoni sulgemisega saab koondamisteate ligikaudu 190 ettevõtte töötajat, kellest kuni 15 protsendile ehk kuni 28 inimesele tehakse ettepanek jätkata tööd teistes divisjonides. Koondamiskulude kogusumma on esialgsetel hinnangutel 3,5 miljonit krooni, mille osaliseks katmiseks taotletakse hüvitist töötukassalt.

Viisnurk teatas eile, et on alustanud aktiivselt kõrvaltegevuste ehk spordikaupade ja ehitusmaterjalide divisjoni müüki.

Järjena otsusele müüa ehitusmaterjalide ja spordikaupade divisjonid on Viisnurk võtnud vastu otsuse sulgeda ka puidudivisjon alates käesoleva aasta 16. aprillist. Firma kaalub puidudivisjoni varade müüki või väljarentimist.

Viisnurk tahab tulevikus keskenduda põhitegevusele ehk mööbliärile ning taastada ettevõtte kasumlikkus. Viisnurga nõukogu liikme Joakim Heleniuse sõnul tahab firma saada tulevikus Balti riikide suurimaks mööblitootjaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing