PM: Vastuolu Ameerika rahastajatega pani Pikani ja Metspalu lahkuma

17. veebruar 2004, 07:59

Geenivaramu rahastamiseks loodud EGeen Internationali juhatuse liikmed Jaanus Pikani ja Andres Metspalu astusid vastuolude tõttu tegevdirektoriga tagasi.

Kuni eelmise nädalani EGeen Internationali korraldava direktori ametit pidanud ja selle Eesti tütarfirma EGeen nõukogu juhtinud Jaanus Pikani ütles tagasiastumist põhjendades, et tema nägemus geenivaramu arendamisest ei langenud kokku firma USAs töötava juhi Kalev Kase arusaamaga, kirjutab Postimees.

«Meie nägemus on, et geenivaramu peaks olema populatsioonipõhine andmebaas, nii nagu seda algul kavandati,» ütles Pikani. Soovist geenivaramu senist kogu rahvast hõlmavat suunda muuta teatas EGeen International oma Eesti tütarfirmale eelmise aasta sügisel.

«See ei ole see, mille pärast me geenivaramut alustasime,» sõnas teine taandunu Andres Metspalu, EGeen Internationali senine teadusdirektor ja kogu geeniprojekti üks peamisi initsiaatoreid.

EGeen Internationali tegevjuht Kalev Kask kinnitas tulevikukontseptsioonide lahknevust, kuid tema sõnul oli küsimus pigem geenivaramu töö täpsemaks muutmises, mitte keskendumises vaid kliinilistele uuringutele.

Pikanil ja Metspalul on etteheiteid ka investorfirma juhtimisstiilile. «Pean tunnistama, et teatud vastuolu oli ka juhtumiskultuuri ja põhimõtete osas,» ütles Pikani, soovimata seda siiski täpsustada.

Geenivaramu juht Krista Kruuvi sõnul on EGeen geenivaramule võlgu 10,6 miljonit krooni. Lisaks on seni moodustamata geenivaramu 6 miljoni kroonine reserv, mis on samuti lepingu rikkumine.

Kalev Kask ei soovinud seda teemat kommenteerida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing