Tõukefondidest saab raha vaid nelja tingimuse täitmisel

ÄP 18. veebruar 2004, 00:00

?Eesti riiklik arengukava EL struktuurifondide kasutuselevõtuks ? ühtne programmdokument 2004-2006? (RAK) on Euroopa Komisjoniga läbi räägitud ja valitsuse poolt kinnitatud, komisjon kinnitab selle pärast liitumist 1. mail. RAK programmitäiendi, kus on toodud struktuurifondidest rahastatavate meetmete täpsem kirjeldus, peab kinnitama RAK seirekomisjon. Seirekomisjon arutas programmitäiendit 29. jaanuaril, kavas kinnitada 9. märtsiks.

Struktuuritoetuse seadus jõustus 1. jaanuaril. Iga toetusmeetme tingimuste kohta (sh taotlusvorm, taotluste menetlemise protsess, tähtajad jm) on ka vaja kinnitada mitukümmend vastava valdkonna ministri määrust. Seni pole kinnitatud ühtegi.

Rakendamise alustamiseks peab rahandusministeerium olema kindel rakendusüksuste (nagu EAS, KIK, tööturuamet jt) ja rakendusasutuste (valdkonna eest vastutavate ministeeriumite) töökorralduse usaldusväärsuses. Selleks auditeerib rahandusministeerium kõiki rakendusasutusi ja -üksusi ning annab akrediteeringud. Alles siis saab rakendusüksus hakata rahataotlusi vastu võtma.

Struktuurifondidest väljastatakse raha tavaliselt alles pärast projekti teostamist, kui selle kohta on esitatud kuludokumendid ja tõestus ja saadud aktsept. See tähendab, et ettevõtjad peavad leidma projekti teostamiseks esialgu vahendid ise.

Allikas: rahandusministeerium

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing