Sakala: Kinnisvaraärimehed loobusid järveäärse krundi ostmisest

18. veebruar 2004, 09:11

Pakkujate puudumise tõttu kukkus eile läbi avalik enampakkumine, millel taheti müüa Viljandi järve äärse krundi hoonestusõigus.

Viljandi linnavalitsus pakkus kinnisvaraarendajatele Kopli tänava ja järve vahelisel alal paikneva ligi 17 000 ruutmeetri suuruse kinnistu hoonestusõigust 50 aastaks 350 000 krooni suuruse alghinnaga. Oksjoni võitjal lasunuks kohustus ehitada sinna hiljemalt 2006. aasta märtsiks 13 ühepereelamut, kirjutab Sakala.

Praeguse kava järgi jääks kõnealune maa linna omandisse ja see tähendaks, et sellel asuvate majade omanikel tuleks tasuda igal aastal kokku 50 000 krooni kasutusmaksu. Esialgu maksaks seda kinnisvaraarendaja.

Maakorraldusameti juhataja Andres Makku ütles, et enampakkumise õnnestumise võimalust peetigi õhkõrnaks.

'Aga et äsja valmis Kanepi tänava elamurajoon, lootsime, et midagi samasugust kordub ka seal. Kinnistu asukoht peaks ju iseenesest atraktiivne olema ? järvele lähemale ei oleks enam võimalik ehitada.'

Detailplaneering näeb sellel krundil ette kuni kahekorruselisi eramuid. Tulevaste majade hinnaklassi ja projekteerimise üle pidanuks otsustama aga pakkumise võitja ise.

Kinnisvaramaakler Arvo Kreegipuu büroost Abi Kinnisvara avaldas veendumust, et Viljandis napib uute eramute ostjaid.

'13 elamut maha müüa on raske ülesanne,' arutles ta konkursi nurjumise põhjuste üle. 'Isegi kui leiduks 13 tahtjat, siis on neil juba ka majad olemas.'

Kreegipuu töökogemus näitab, et viljandlased on suutelised eramu eest maksma kõige rohkem 900 000 krooni. Uute majade müügihinnad küünivad aga mõnesaja tuhande krooni võrra üle miljoni.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing