Ifi tippmüüjad loovad oma maaklerfirma

Kristiina Randmaa 19. veebruar 2004, 00:00

?Olen igal pool kuulnud halisemist, et maaklereid on liiga palju,? rääkis uue kindlustusfirma üks asutajaid, praegune If Eesti Kindlustuse kliendihaldur Tiit Tänav. ?Kuid mina hoian kätt pulsil ja tean, et maakleriturul on ruumi küll ja küll.?

Lisaks Eesti hinnatumaks varakindlustuse müüjaks peetavale Tänavale paneb ettevõtet püsti ka teine Ifi kliendihaldur Tõnis Laks. Kolmas omanik on ABC Kindlustusmaaklerid endine töötaja Janek Järva. Neljas omanik ei ole Äripäevale teada.

Praeguse tööandja, If Eesti Kindlustuse kindlustusdirektori Mihkel Uibopuu sõnul pole kahe kliendihalduri initsiatiiv temale uudis. Ifi parimad müügimehed Laks ja Tänav on uue firma avamiseks valmistunud pool aastat. Praegu töötavad mehed veel Ifis, tulevased koostöösuhted kindlustusfirmaga täpsustatakse.

Uibopuu tõdes, et loodava firma tegutsemise alguses võib tekkida eetiline konflikt. ?Nad (Tänav ja Laks ? toim.) töötasid ettevõttes, kus nad olid edukad. Nad tunnevad Ifi tooteid kõige paremini. Kuid ma ei usu, et me heade müügimeeste lahkumise tõttu klientides kaotame.?

1,3 miljoni kroonine investeering hakkab nime kandma Aadel Kindlustusmaaklerid. Miljonikroonise algkapitaliga firma on registreeritud mullu detsembris Tallinnas kalmistu teel. Seotud isikuteks on Krediidiinfo andmetel peale Janek Järva ka Rea Tänav ja Heda Kruusiauk.

Tänava kinnitusel finantseerivad nad firma asutamist omavahenditest. Tundmatuks jääda sooviva allika sõnul teenivad kindlustuse tippmüügimehed rohkem kui 100 000 krooni kuus.

Maaklerfirma asutamisdokumendid peaksid käes olema 2?3 kuu pärast, mil avatakse viie töötajaga kontor Tallinnas. Vahendusfirma põhisihtgrupp on keskmise suurusega ettevõtted, kelle seas on näha maaklerteenuse kasutamise kasvutrendi. Näiteks If Eesti Kindlustuse korporatiivlepingutest on rohkem kui pooled sõlmitud maaklerite vahendusel.

Tiit Tänav tunnistas, et esialgu võib tema ja Laksi taust maaklerfirmas pahandust tekitada. ?Usaldame ja tunneme ju Ifi tooteid kõige rohkem. Et kõiki seltse võrdselt pakkuda, võib aega kuluda,? ütles ta.

Suurima kindlustusvahendaja Balti Kindlustusmaakleri riskijuhi Ain Habichti sõnul saab uuel tulijal kindlasti raske olema, sest nõrku tegijaid sellel turul pole. Ta uskus, et uus firma võib edu saavutada ennekõike firma töötajate tugevusega.

Mitme kindlustusmaaklerfirma üks omanikke Alvar Virkus leidis, et kuigi tendents on maaklerfirmade vähenemise suunas, võib meestel isegi hästi minna. ?Nad saavad oma kliendiportfelli kasutada. Maaklerfirmad elavad ju püsiklientide peal.? Just nimelt vähesed püsikliendid said saatuslikuks Virkuse osalusega firmale MAI Estonia IBP Kindlustusmaakler, kes suleb uksed mõne kuu jooksul. Möödunud aastal paarsada tuhat krooni kahjumit toonud peamiselt suurt korporatiivklienti jahtivale firmale oli muu hulgas raske ka 15 mln kroonise vastutuskindlustuse nõude täitmine.

Möödunud aastal lõpetas tegevuse neli kindlustusmaaklerfirmat ? Dividum, Kindlustusmaakler, Rae Kindlustuskoda ja Kindlustusjuht Kindlustusmaakler. Turule ei tulnud ühtki uut. Praegu on Eestis 12 maaklerfirmat.

Eesti Kindlustusmaaklerite Liidu juht ja Balti Kindlustusmaakleri (BIB) riskijuht Ain Habichti sõnul võib sel aastal konkurents kindlustusturul tiheneda, sest ELi kindlustusseltsid, -maaklerid ja -agentuurid saavad siin vabalt oma teenuseid pakkuda.

Seni pidid ELi kindlustusandjad asutama siinseks tegevuseks eraldi firma.

Habichti sõnul tagab muutuv seadusandlus Eesti kindlustusturu korrastamise alused.

Habichti sõnul on turul olevad 12 maaklerfirmat käinud läbi tugeva kadalipu ning täitnud kõik kehtestatud nõuded. Turusegmentidesse jaotatuna polegi neid firmasid nii palju. ?Praegu tundub, et kõigil maakleritel on käed-jalad tööd täis ja ärimahud kasvavad,? ütles ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing