EPL: geenivaramu tõrjub valeinfosüüdistusi

19. veebruar 2004, 08:05

Geenivaramu tegevjuhid süüdistavad ettevõtmist rahastanud investorite esindajat avalikkuse eksitamises.

Geenivaramu juhid kinnitavad, et geenivaramuga seotud inimesed pole edastanud valitsusele ega teistele pooltele moonutatud informatsiooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eile avaldasid ajalehed Eesti Päevaleht ja Postimees intervjuu geenivaramut rahastava ettevõtte EGeen International tegevjuhi Kalev Kasega, milles mees väitis, et geenivaramuga seotud inimesed moonutasid investorite soove, edastades infot valitsusele ja geenivaramu nõukogule moonutatud või mittetäielikul kujul. Geenivaramu saadetud pressiteates lükatakse Kase väide ümber.

Geenivaramu teabejuhi Aire Koigi sõnul on geenivaramu edastanud EGeeni antud teabe täpselt ja korrektselt, pidades kinni kõigist lepingulistest tingimustest.

Geenivaramu nõukogu esimees Ain-Elmar Kaasik avaldas eile kahetsust, et geenivaramu ja selle investorid on valinud teineteisega suhtlemiseks ja musta pesu pesemiseks meedia. ?Olen nõus, et geenivaramu ja investorite vahel on tekkinud möödarääkimisi,? nõustus Kaasik.

Küsimusele, kas nõukogu esimees ja geenivaramu nõukogu mõistavad, mis toimub geenivaramu ja investorite suhetes, vastas Kaasik: ?Ega mina kah kõikidest asjadest väga täpselt aru ei saa.? Geenivaramu ja investoreid koondava EGeeni suhete jahenemisest rääkides arvas Kaasik, et küsimus on investorite suutlikkuses rahastada ettevõtmist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing