Lääne-Virumaa puidutööstus Scanforest pankrotis

19. veebruar 2004, 16:47

Lääne-Viru maakohus rahuldas täna puidutööstuse AS Scanforest enda esitatud pankrotiavalduse ning tunnistas ettevõtte püsivalt maksejõuetuks.

Ajutise pankrotihalduri aruande kohaselt on Scanforestil võlgnike ees kohustusi 78 miljoni krooni eest. Suurimad võlausaldajad on Sampo Pank ja Hansapank, kelle nõuded kokku moodustavad üle poole kogunõuetest. Üsna olulised nõuded on ka Scanforesti emafirmal AS Scanforest Grupp ja maksuametil.

Scanforesti võlausaldajate esimene koosolek on 11. märtsil.

Kohtuotsuse kohaselt menetlevad Scanforesti pankrotiprotsessi kaks haldurit: ajutise haldurina tegutsenud Reet Relvik ja Toomas Saarma.

Eelmise aasta septembri lõpus Scanforesti saneerijaks kutsutud Elmo Puideti kinnitusel algatas ta pankrotiprotsessi pärast seda, kui oli selge, et firma välisomanikud ei anna puidutööstuse jätkamiseks vajalikku käiberaha. ?Ma ei saanud enam tarnijaid tühjade lubadustega toita,? põhjendas Puidet pankrotiavalduse vajalikkust.

Viimasel poolaastal pidevalt makseraskustes olnud Scanforestis lakkas töö eelmise aasta sügisel. Rakvere külja all Näpis ja Raplamaal Purilas asuvates tsehhides töötas kokku 220 inimest, kes viimase palga said detsembris.

Scanforesti omanik on Scanforest Grupp, mis kuulub täielikult välisomanikele: Inglise investeerimispangale, USA investeerimisfondidele ning inglastest erainvestoritele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing