PM: ID-pilet sunnib kandma isikukoodi õpilaspiletile

19. veebruar 2004, 08:20

Pealinna ühistranspordis soodsamalt sõita lubav ID-pilet sunnib õpilaspiletitele isikukoode kandma.

Alla 15-aastastele lastele pole ID-kaart kohustuslik, kuid sõiduõigust tõendab vaid isikukoodiga dokument, kirjutab Postimees.

Tallinna ID-pileti projekti vedava AS Sertifitseerimiskeskuse juhataja Ain Järv ütles, et sõiduõiguse kontrollimiseks on vaja pildiga isikuttõendavat dokumenti, millel on isikukood. Nii sobib selleks ka isikukoodiga õpilaspilet.

Tallinna ja Harjumaa õpilastele mõeldud soodushinnaga 30 päeva ID-pilet hakkab 1. märtsist maksma 75 krooni, tavalise paberist 30 päeva kaardi hind kerkib aga praeguselt 70 kroonilt 165 kroonile.

Kui laps tõendab sõiduõigust õpilaspiletiga, lööb kontrolör sellele märgitud isikukoodi spetsiaalsesse aparaati ning näeb andmebaasist, kas sõidupilet on ostetud.

Eile pealinna koolijuhtidega kohtunud Tallinna haridusameti üldhariduse osakonna juhataja Viivi Lokk ütles, et koolijuhid ei näe isikukoodi õpilaspiletile kandmises probleeme. Tema sõnul on õpilaspiletil olemas koht, kuhu isikukood kanda, nii et pileteid välja vahetama hakata pole vaja.

Tallinn kavatseb ID-pileti ostmist võimaldada 1. märtsist 35 R-Kioski müügipunktis, seitsmes Selveri infoletis, 25 postkontoris ja linnavalitsuse Vabaduse väljaku infosaalis. Lisaks saab ID-piletit lunastada ühekordse pangaülekande või otsekorraldusega, samuti mobiiltelefoni abil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing