Tallinn kulutab eakate ja puudega inimeste korterite ümberehitamiseks 600 000 krooni

19. veebruar 2004, 10:26

Tallinna eelarves on tänavu eakate inimeste korterite kohandamiseks ette nähtud 400 000 krooni ning puuetega inimeste tarbeks on vastav summa 200 000 krooni.

Mullu tehti linna raha eest 93 eaka või puudega inimese korteris liikumist ja toimetulekut hõlbustavaid ümberehitusi, ka tänavu on võimalik puudega ja eakatel inimestel sama teenust taotleda linnaosa sotsaalhoolekandeosakonnast.

'Eluruumi kohandamine võimaldab eakal inimesel paremini toime tulla omas kodus ning lükkab edasi või hoiab ära inimese suunamise hooldekodusse,' märkis Tallinna sotsiaal-ja tervishoiuameti peaspetsialist Ludmilla Leius.

Remondi käigus muudetakse eaka või puudega inimese eluruum liikumisabivahenditele sobivaks, näiteks eemaldatakse uksepakud, laiendatakse ratastoolis liikumise hõlbustamiseks korteri uksi, paigaldatakse pesuruumidesse käepidemed, potikõrgendused jms. abivahendid.

Keskmiselt tehti ühe abivajaja korteris mullu ümberehitusi ligi 7000 tuhande krooni väärtuses.

Et vastavat teenust saada peab inimene pöörduma avaldusega oma elukohajärgsesse sotsiaalhoolekandeosakonda ning esitama ka juba võimalike tööde nimekirja koos hinnakalkulatsioonidega.

Ümberehitusteks kuluvat raha ei maksta inimesele kätte, väid hoolekandeosakond sõlmib lepingu töid teostava firmaga ja tasub firmale tehtud töö eest.

Mullu kulutati 66 eaka korteri ümberehitamiseks 351143 krooni, 27 puudega inimeste korteri ümberehituseks kulus 200 000 krooni.

2002. aastal kohandasid linnaosade sotsiaalhoolekande osakonnad 46 eaka tallinlase korterit 182 026 krooni eest, selline kulutus tehti toona eelarves esimest korda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing