Võru alajaam renoveeriti varustuskindlamaks ja keskkonnasõbralikumaks

19. veebruar 2004, 17:15

Täna andis OÜ Empower Engineering Eesti Energiale üle renoveeritud Võru 110 kV kõrgepinge alajaama, teatas energiafirma.

Uus alajaam (AJ) on varustuskindluse seisukohalt Lõuna-Eesti tähtsaimaid. Projekti maksumus on 32,2 miljonit krooni.

Uuendatud AJ on ümber ehitatud täielikult automatiseeritud juhtimissüsteemile. Keskkonnakaitsest lähtuvalt kuulub AJ juurde nüüd ka uus õlieraldussüsteem.

1963. aastal ehitatud Võru AJ renoveerimisel vahetati täielikult välja kõik vanad amortiseerunud väikese töökindlusega 110 kV seadmed. AJ uus automaatne kaugjuhtimissüsteem tagab senisest suurema varustuskindluse ja rikete kiirema likvideerimise. Kui enne tuli rikke leidmiseks läbida kilomeetreid, siis nüüd on see võimalik tuvastada kordi kiiremini automaatika abil. Valmis ka uus trafode õlieraldussüsteem, mis välistab tehnoloogiliste õlide loodusesse sattumise.

Alajaama uuendamise tingisid piirkonna elektritarbimise kasvu tendents, vananenud seadmed ja seadusandlusest tulenevad nõuded. Võru AJ saavad elektritoite Võru linn ja maakond, kokku ca 6336 klienti. Piirkonna suurimad tarbijad on nt ETK Leib ASi Võru tsehh, kohalik autobaas ja kaks ülepumpamisjaama.

Viimasel kolmel aastal on üle Eesti renoveeritud 21 Põhivõrgu objekti (sh nii liine kui alajaamu). Alanud aastal on Põhivõrgul plaanis renoveerida ja ehitada üle Eesti 10 suuremat alajaama. Lõppeval majandusaastal investeeris Eesti Energia elektrivõrkudesse üle 1,1 miljardi krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing