Kuljuste kõlinal Kõrvemaale

Christel Karits 20. veebruar 2004, 00:00

Jäneda hobusekasvanduses on lustijate teenistuses kolm hobust, kes viivad saanisõidule tavaliselt tunniks ajaks. ?Jäneda mõisa lossihoone juurest läheb tee Kalijärveni ja sealt jahilossi juurest ringiga tagasi,? tutvustas Jäneda Hobusekasvatuse OÜ osanik Helle Persintski. ?Nelijärve puhkebaasist alustades on sõit põnevam. Seal on rohkem mägesid ja vaade on atraktiivsem.?

Ühte saani mahub kuus inimest. Kui seltskond on suurem, siis võib teele asuda korraga kolme rakendiga. Samuti võib suurem grupp oma tunnise aja jagada mitmeks sõiduks, siis on teekond muidugi lühem.

Jäneda hobusekasvatajad hoolitsevad sellegi eest, et saanisõit kas siis parajalt lõbus või romantiline oleks. Hobused on ehitud kuljustega ning külma kaitseks saab end mässida ehtsasse saanitekki. Soovi korral tellitakse mõisast kaasa piknikukorv või hõõgveini. Hilisel tunnil valgustavad teed tõrvikud. Pikema sõidu puhul, mis kestab kolm tundi ja viib läbi Kõrvemaa, tehakse metsas peatus, süüdatakse lõke ja süüakse selle ääres suppi.

Tunniajane saanisõit maksab 400 krooni, metsas ratsutamine 150 krooni ja talli ees ratsutamine 100 krooni tund.

Lisaks ratsutamisele saab Nelijärve puhkebaasis suusatada ja ATVga sõita.

Helle Persintski soovitas tulla tahtjatel juba varakult nendega ühendust võtta, et endale sobiv aeg kinni panna. Jäneda talli telefoninumber on 506 0344.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing