EPL: Laevakompanii sõnul jätkab Atonen avalikkuse eksitamist

20. veebruar 2004, 07:56

Saaremaa Laevakompanii teatel jätkab majandusminister Meelis Atonen avalikkuse eksitamist, õigustamaks kavandatavat praamiliinide taasriigistamist.

Tegemist on katsega järjekordsete valede abil mõjutada avalikku arvamust ja survestada koalitsioonipartnereid, teatas ettevõte.

Atonen väitis neljapäevases Postimehes, et ?esimene suunatud pakkumisega konkurss lõppes seetõttu, et riigil oleks Saaremaa Laevakompanii nõudmistega leppides tulnud pärast 2005. aastat tõsta toetused kahekordseks või lasta piletihindu kasvatada?, kirjutab Eesti Päevaleht.

Laevakompanii aga teatas vastukaaluks, et 2003. aasta veebruaris avatud riigihankes tehtud pakkumine ei eeldanud dotatsioonide mitmekordistamist.

?Aastapäevad tagasi kümneks aastaks tehtud SLK pakkumine sisaldas ka kahe uue parvlaeva ehitust, millest esimene oleks võinud juba 2005. aasta algusest reisijaid teenindada Rohuküla-Heltermaa liinil. Ka ei ole SLK esitanud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile mingeid nõudmisi, mis võiksid viia piletihinna tõusuni,? teatas ettevõte. ?Seega jätkab Atonen valede rida, mille eesmärk on õigustada oma emotsionaalset käitumist riskantsete ja potentsiaalselt ebaseaduslike otsuste tegemisel Lääne-Eesti saarte praamiliikluse ümberkorraldamisel.?

Laevakompanii kinnitas, et on huvitatud Lääne-Eesti saarte ja mandri vahelise praamiliikluse korraldamisest, samuti ka võimalikust koostööst mõne ministrile sobivama operaatoriga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing