Pärnu PM: Endine linnapea Einar Kelder kavandab eliitelurajooni

20. veebruar 2004, 08:08

Valminud detailplaneeringu eskiisi kohaselt tuleb Pärnu jõe kaldale endise puidutsehhi territooriumile kaheteistkümnest kinnistust koosnev eliitelurajoon.

Praegu Lai 22 aadressi kandvat ja Decora ehitusmaterjalide kauplusest jõe poole jäävat ärimaa sihtotstarbega kinnistut üritas Pärnu linnavalitsus mitu korda ostjat leidmata müüa, kuni selle lõpuks omandas ekslinnapea Einar Kelder, kirjutab Pärnu Postimees.

?Kui kinnistu ostsin, ei olnud ma enam linnapea ja keegi ei saa mulle nüüd ette heita, et ostsin linnalt kinnistu, mida pealegi keegi teine ei tahtnud,? sõnas Kelder.

Kelder algatas detailplaneeringu, et muuta maa sihtotstarve elamumaaks ning moodustada suurest kinnistust kaksteist võimalikku ehituskrunti.

Elurajooni on kavandatud kuus kaksikmaja, millest kõige jõepoolsemad tuleksid kuue, järgmised üheksa ja linnapoolseimad kaheteistkümne meetri kõrgused. Nii saab kõigi majade akendest nautida vaadet jõele.

Kõige lähemad majad tulevad jõest vähemalt kolmekümne meetri kaugusele, kus lõpeb ehituskeelu tsoon. Jõe äärde jääb kallasrada vaba läbipääsuga jalutajaile või kalastajatele.

Kelder selgitas, et eesmärgiks on võetud luua euroopalik elamukvartal, mis oleks privaatne ja rahuldaks ka nõudlikumat majaomanikku. Asukoht on siin sellise elurajooni loomiseks Keldri hinnangul suurepärane: hoolimata sellest, et maa asub kesklinnas, jääb see kõrvale suurest liiklusest ja mürast ning paiknemine jõe kaldal loob sellele lisaväärtuse, mis on läänemaades väga hinnas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing