Viljandis paraneb Männimäe piirkonna elektrivarustuskindlus

20. veebruar 2004, 15:40

Empower EEE AS andis Eesti Energia Põhivõrgule üle renoveeritud Reinu kõrgepinge alajaama, teatas Eesti Energia

Alajaama toitel on Viljandi linna Männimäe piirkonna tööstus- ja kodutarbijad. Projekti kogumaksumuseks oli 9,6 miljonit krooni.

Rekonstrueerimise käigus viidi seni 35/6 kV keskpingel töötav Reinu alajaam üle 110 kV kõrgepingele. Renoveerimise tingis Viljandi alajaamast väljuvate kaabelliinide läbilaskevõime ammendumine ning Männimäe piirkonna tööstuse areng ja tarbitava elektrienergia pidev suurenemine. Alajaama tarbijatele lähemale toomine vähendab tööstuse tekitatavaid pingelange. Samuti tagab Männimäe piirkonna tarbijate suurema reservtoitele lülitamise võimaluse elektrikatkestuste korral.

Reinu AJ ehitushanke võitis kevadel 2003 Empower EEE AS, kelle töömehed nii Tallinnast kui kohalikust Pärsti Vallast paigaldasid seni keskpinge õhuliini vabale ahelale kõrgepingeliini juhtmed ning ehitasid välja uue kõrgepinge lahtri. Allhanke korras teostas Ehitustööd Paide Keki AS.

Esimese alajaamana Viljandi maakonnas paigaldati Reinu AJ 110 kV trafo õlivannile õlipüüdmissüsteem. Tänu uue õlipüüdmissüsteemi ehitusele ei satu trafost lekkida võiv õli keskkonda. Pärast võimalikku trafo avariid trafost lekkida võiv õli püütakse kinni selleks spetsiaalselt paigaldatud mahutisse, milles paiknevad vajalikud signalisatsiooni andurid, mis annavad märku võimlaikust õlimahuti täitumisest või lekkest.

Suurimad Reinu AJ toitel olevad tarbijad on nt AS Dold Puidutööstus, AS Viljandi Metallitööstus, AS Viljandi aken ja Uks.

Suvel 2004 on Eesti Energia AS Jaotusvõrgul plaanis jätkata töid Reinu alajaamas ja rekonstrueerida 35 kV pingel töötav jaotusseade. Elektrienergia ülekandmisega tegeleva Eesti Energia ettevõtte Eesti Energia AS Põhivõrk investeeringud Viljandi maakonda ei ole pärast Reinu alajaama rekonstrueerimist lõppenud, aastatel 2006-2007 on plaanis rekonstrueerida ka Viljandi 110 kV alajaam.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing