Kuue kuuga avastatud kütusesolkimise juhtumid

ÄP 23. veebruar 2004, 00:00

07.02. Lääne-Virumaal Tapa endises autobaasis, Valgamaal Hargla külas asuvas tanklas ja ühes kohas Harjumaal korraldatud haarangu tulemusena avastati üle saja tonni pestud diislikütust. Kuritegu väidetavalt organiseerinud kütusefirma FGN juhatuse liige Nikolai Tee ja veel kaks inimest on kinni peetud.

21.01. - Tallinna tolliinspektuuri tollijärelevalve osakonna ametnikud avastasid kahest Harjumaal asuvast tanklast kokku enam kui kolm tonni bensiini 92, mille müük on aasta algusest Eestis keelatud. Kiilis asuvas tanklas oli müügil 764 ja samale ettevõttele kuuluvas Alavere tanklas 2732 liitrit bensiini 92.

11.01.2004 - ASile Antiseptik kuuluvast tanklast Saue vallas Vatsla külas tuvastati nõuetele mittevastava diislikütuse käitlemine. Tõkendite alla pandud kahes mahutis oli kokku 24612 liitrit standarditele mittevastavat vedelkütust. Ekspertiisitulemuste kohaselt ei vastanud seadusega kehtestatud normidele diislikütuse väävlisisaldus, filtreeritavuspunkt ja hägustumispunkt.

- OÜ-le Donolan kuuluvas tanklas aadressil Ranna tee 16 Tabasalu tuvastati nõuetele mittevastava vedelkütuse - erimärgistatud diislikütus - käitlemine. Tõkendite alla pandud mahutis oli 2390 liitrit kütust. Selle kütuse puhul ei vastanud normidele kütuse määrimisvõime.

Oktoober 2003 - Männikul asuvast tanklast avastati 30 tonni solkkütust

09.10. - Tollitöötajad kontrollisid 9. oktoobril ühte Laagris asuvat tanklat ning tuvastasid, et müügil oleva diislikütuse kohta puudusid saatedokumendid ja vastavustunnistused. Väävlisisaldus kütuseproovis ületas lubatud normi ligi viis korda.Toll alustas juhtumi uurimiseks väärteomenetlust ning plommis kinni mittekvaliteetset diislikütust sisaldanud mahuti, milles kontrolli hetkel oli 5,4 tonni kütust.

07.10. - Tallinna tolliinspektuuri ametnikud avastasid Harjumaal Rae vallas asuvast tanklast 13830 liitrit kvaliteedinormidele mittevastavat diislikütust ning seiskasid selle müügi.

Allikas: www.customs.ee

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing