Börsiülevaade: loiud languspäevad

23. veebruar 2004, 09:46

Aasta alguse huvi aktsiate vastu on Tallinna börsil kadunud. Tehingute arv ja käibed kuivasid möödunud nädalal kokku.

Selle aasta alguse oli äärmiselt loid päev vaid 2. jaanuaril ehk aasta esimene kauplemispäev, mil käivet tuli 44 tehingust vaid 3,5 miljonit krooni. Loiu kauplemisaktiivsuse põhjuseks oli uue aasta algus ja reedene kauplemispäev. Aasta alguse esimest kuuest päevast koguni kolmel küündis käive aga üle 100 miljoni krooni piiri.

Kui selle aasta keskmine päevakäive on olnud 50,3 miljonit krooni, siis eelmisel nädalal suudeti 50 miljoni krooni suurune päeva käive saavutada vaid ühel korral. Tehingute arv jäi möödunud nädalal enamusel päevadest poolesaja piirile, samas selle aasta keskmine tehingute arv on olnud ligi 96 tehingut päevas. Äripäeva indeks langes kolmel päeval viiest. Nädalaga kogunes miinust ligi ühe protsendi võrra. Miinus oleks suuremgi olnud kui reedel ei oleks tulenevalt laiast ostu- ja müügihinna vahest teinud üle või ligi 5protsendilise tõusu Kalevi, Saku Õlletehase ja Harju Elektri aktsiad, mis aitasid indeksit 0,9 protsenti kergitada. Liideraktsiad Hansapank ja Eesti Telekomi hinnad ei muutunud.

Väiksed käibed ja tehingute arvud näitavad, et investorid on aktsiate ostudest väsinud ja pigem võetakse välja liideraktsiate varasemast suurest tõusust tekkinud kasumeid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing