EPL: Rahvaalgatus üritab tasulise parkimise ala piirata

23. veebruar 2004, 08:04

Vandeadvokaat Toomas Liiva on avanud veebisaidi, kus kogub Tallinna elanikelt toetusallkirju tasulise parkimise ala kitsendamiseks vanalinna piiresse.

'Selle asemel, et vaielda selle üle, kes peaks Tallinnas parkimistasu korjama, võiksid linnaelanikud ise otsustada, kas ja kui palju tuleb parkimistasu korjata,? teatab Liiva veebisaidi rahvaalgatus.zzz.ee avalehel.

Veebisait sai Liiva sõnul püsti sõber Kristjan Vaga abiga möödunud neljapäeval. Reede lõunaks oli ettepaneku poolt andnud hääle 12 inimest, kelle hulgas on näiteks Mart Nutt, Juhan Ulfsak, Tiina Jõgeda ja Mihkel Raud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Algatuse eesmärk on tasulise parkimise ala säilitamine praeguse tasulise parkimisala piires vanalinnas ja vabastada seal elavad inimesed parkimistasu maksmisest. Praegu tuleb tasulise parkimise piirkonnas elavatel inimestel taotleda soodsamaks parkimiseks 100kroonist kuukaarti.

Eelnõu järgi kehtestataks tasuline parkimine Mere puiestee, Rannamäe tee, Toompuiestee, Luise tänava ja Pärnu maanteega piirneval alal.

Eelnõu vastuvõtmisel kaoks ka Pirita linnaosa avalikud tasulised parkimisalad, viivistasu suurus väheneks praeguselt 480 kroonilt 200 kroonile.

Üks eelnõu eesmärke on majaomanike ja autoomanike huvide vastandamise lõpetamine, sest senine parkimiskord ei ole vähendanud autode hulka kesklinnas, küll aga on surunud autod tänavatelt hoovidesse.

Rahva algatusel valminud eelnõu vastuvõtmisel väheneks Tallinna eelarvetulu vähemalt 5 miljoni krooni võrra aastas. Tallinna elanike pere-eelarve kasvaks aastas aga sadade, kui mitte tuhandete kroonide võrra, teatab veebisait. Toomas Liiva sõnul peaks juhul, kui pärast kesklinnas tasuta parkimise kehtestamist jääb puudu parkimiskohtadest, tekkima ka linnal ja erasektoril motivatsioon uusi parkimismaju rajada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing