EPL: Veskimägi kriitiline rahapesu tõkestamise suhtes

23. veebruar 2004, 08:00

Rahapesu vastu võitlemine põhjustas aasta alguses terava tüli rahandus- ja siseministeeriumi vahel.

Rahandusministeeriumi süüdistustele vastas siseministeerium, et peab rahandusminister Taavi Veskimägi allkirjaga kirjas toodud väiteid keskkriminaalpolitsei mainet diskrediteerivaks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eelmise aasta detsembris kirjutas Veskimägi siseminister Margus Leivole, et rahandusministeeriumi arvates pole siseministeerium pööranud piisavalt tähelepanu rahapesu tõkestamisele, et rahapesu andmebüroo on tasemelt nõrk ega toimi efektiivselt. ?Meile on jäänud mulje, et siseministeeriumil on puudunud hetkel märkimisväärne huvi ja tahe nimetatud teemaga tegelemiseks ja andmebüroo haldussuutlikkuse tõstmiseks,? kirjutas Veskimägi.

Siseministeerium vastas veebruari algul, et peab rahandusministeeriumi selleteemalisi väiteid sekkumiseks oma töökorraldusse.

Siseministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Ilona Leiva sõnul oli probleem kirja toonis, mitte sisus. ?See ei vastanud päris korrektsele suhtlemistavale,? ütles Leib.

Keskkriminaalpolitseid diskrediteerivaks pidas siseministeerium rahandusministeeriumi viidet, et keskkriminaalpolitsei võib nende alluvuses oleva rahapesu andmebüroo andmeid kasutada ebakorrektselt. ?Selle kohta pole esitatud ühtegi tõendit,? lausus Leib.

Veskimägi põhjendas reedel kriitilise kirja saatmist sellega, et rahandusministrina vastutab ta riigi fiskaalpoliitika ja vastavate regulatsioonide eest. ?Rahapesu on üks seda valdkonda puudutavatest kuriteoliikidest,? märkis Veskimägi.

Leib tunnistas, et rahapesu andmebüroo tegevusega on mõningaid probleeme, näiteks on viis aastat tegutsenud büroo materjalide põhjal seni kohtusse saadetud vaid üks kriminaalasi, mille kohta veel otsust pole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing