Maaelukomisjon soovib pikendada põllumaade deklareerimise tähtaega

23. veebruar 2004, 13:32

Maaelukomisjoni tänasel istungil otsustati teha Riigikogule ettepanek põllumaade deklareerimistähtaja pikendamiseks 12. aprillini.

Maaelu ja põllumajandusturu korraldamise seaduse kohaselt tuleb põllumaad deklareerida selle aasta 15. märtsiks. Deklareeritud põllumaa on ühtlasi edaspidi aluseks Euroopa Liidu ühtse pindalatoetuse saamiseks, mis 2004. aastal on esialgsel hinnangul 419 kr/ha.

Komisjoni hinnangul on mõistlik maade deklareerimiseks antud tähtaega pikendada vähemalt 12. aprillini. See võimaldaks kõigil maakasutajatel rahulikult oma maadega tegeleda. Maaelukomisjoni esimehe Jaanus Marrandi sõnul ei ole õige, et inimesed peavad riikliku bürokraatia poolt seatud põhjustel kannatama.

Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti piirkondlikes büroodes on tekkinud suured järjekorrad. Inimesed asuvad sageli järjekorda juba hommikul kella kuuest alates. Samuti ei ole kõikide maakondade maakasutajad olnud võrdsetes tingimustes: kahes Eesti põllumajanduslikult tugevas maakonnas Järva- ja Jõgevamaal on maade deklareerimise võimalus olnud inimestest mitteolenevatel põhjustel oluliselt lühem.


Maaelu ja põllumajandusturu korraldamise seaduse muutmiseks täiendatakse vastava sättega taimekaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu (253 SE), mida komisjon soovib Riigikogus menetleda kiirendatud tempos.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing