Tallinna Piimatööstuse uueks juhiks sai Kadi Lambot

ÄP Online 25. veebruar 2004, 00:00

Ettevõtte senine juht ja üks omanikest Aare Annus jätkab nõukogu esimehena, teatas ettevõte.

Tallinna Piimatööstuse nõukogu endise esimehe Heino Priimägi sõnul oli aeg muutusteks sobiv mitmes mõttes. ?Esiteks on ettevõte korralikult tööle pandud. Viimaste aastate kasv ja areng on olnud kiire. Tallinna Piimatööstus on aasta-aastalt suurendanud kasumit, käivet ja turuosa. Varasemaga võrreldes on muututud oluliselt efektiivsemaks ja suurendatud tootmismahtu ning eksporti. Muudatuse eesmärk on seda tempot hoida ja tugevdada Tallinna Piimatööstuse positsiooni tulevikus veelgi,? rääkis Priimägi.

Teiseks on Priimägi sõnul tekkimas täiesti uus olukord, mille toob kaasa ühinemine Euroopa Liiduga.

Ettevõtte vastne juht Kadi Lambot ütles, et tal on uusi ideid ja mõtteid tegevuse jätkamiseks, kuid konkreetsemalt on veel vara rääkida.

?Vajan veidi aega, et uude ametisse sisse elada, võimalikud ümberkorraldused püüan teha paari kuu jooksul,? lisas Lambot. ?Küll aga tahan tõestada, et saan suure ning turuliidrist tööstusettevõtte juhtimisega hakkama, kasvatada turuosa ning kindlustada Tallinna Piimatööstuse stabiilse ja jätkusuutliku arengu.?

?Selle aasta märksõnad on tööstuse kiire kohandamine uute oludega ning välisturgudele laienemine,? täpsustas Lambot.

Eelmise aasta auditeerimata andmetel oli Tallinna Piimatööstuse konsolideeritud käive 606 miljonit ja kasum 27,8 miljonit krooni, aasta varem oli käive 461 ning kasum 11,9 miljonit krooni.

Alates erastamisest 1994. aastal on Tallinna Piimatööstus kokku investeerinud 269 miljonit krooni, viimase kolme aastaga 90 miljonit krooni.

Tallinna Piimatööstus kuulub täielikult Eesti kapitalile ja müüb piimatooteid mitmesuguste kaubamärkide all: Tere, Meieri, AB, Hellus, Milla, Emma ja Haps. Peale piimatoodete valmistab Tallinna Piimatööstus Largo ja Rio mahla ning sulatatud juustu Merevaik ja Sõprus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing