Fotofirmade võidujooks kaheksale megapikselile

Rivo Sarapik 26. veebruar 2004, 00:00

Peale seda, kui Sony oma kaheksamegapikselise amatöörkaamera eelmise aasta lõpus turule tõi (loe ülevaadet 29. jaanuari Äripäevast), on teised tootjad sama suure sensoriga kaamerad tootmisse paisanud.

Nii on Eestisse juba müügile jõudnud Olympus C8080 (hinnaga 16 000 krooni) ja Nikon Coolpix 8700 (hinnaga ca 20 000 krooni). Tulemas on veel Canon ja Minolta enda kaameratega, nemad jõuavad siinsetele poelettidele märtsiks.

Canoni amatööride tippmudeli G5 edasiarendus. Kaameral on säilinud Canoni omapärad, nagu mitmes suunas pööratav LCD-ekraan ja valgusjõuline objektiiv.

Objektiivi fookuskaugus ulatub Canonil 28?200mm, tegemist elektrooniliselt zoomiva objektiiviga. Canoni andmeil lubab sensori ja objektiivi kvaliteet välja trükkida kuni A2 suurust kvaliteetset fotot.

Kaamera toetab RAW-formaati (nn digitaalne negatiiv), pildistamiskiirus on kuni 2,5 kaadrit sekundis ning säriajad 15 sekundit kuni 1/4000 sekundit. Pildistamiseks on kaameral 12 pildistamisre?iimi.

Eestsi jõuab müügile aprillis, fotoportaal Digital Preview ennustab kaamerale Euroopas hinnaks ca 18 000 krooni.

A2 on vaid pool aastat tagasi turule tulnud ühinenud fotofirmade Konica ja Minolta koostöös Minolta A1 edasiarendus. DiMAGE A2 kasutab automaatset teravustamissüsteemi, mis jälgib objekti juba päästikule vajutamisest särituse lõpuni. Automaatika võib ka välja lülitada ja teravuse seadistada käsitsi.

Kaamera pildiotsija on elektrooniline ja pildistaja näeb pildiotsijas sama pilti, mis ekraanilgi. Pildiotsijat saab tõsta 90° ülespoole, kui vajatakse madalat pildinurka. Võttenurk on kitsas. Samuti saab kaamera LCD-monitori käänata üles-alla.

Eriliseks teeb aparaadi pildistabiliseerija, mis neelab pisemad värinad ja tagab terava pildi.

Müügile jõuab aparaat märtsis, ennustatav hind umbes 17 000 krooni.

Nikon Coolpix 8700 on välimuselt identne eelkäija Coolpix 5700ga.

Eelkäijaga võrreldes on paranenud kaamera pildikvaliteet, nii värvide kui ka teravuse poolest, ning LCD-ekraanil liikuv pilt uueneb piisavalt kiiresti ega veni. Ka on lühemad aparaadi sisselülitamise aeg ning päästikuviivitus. Erinevalt näiteks Sony kaamerast ei sure kaamera välja ka pikema säriajaga pildistamisel.

Pildistamiseks on aparaadil üks automaatne, üks poolautomaatne ja kolm seadistamisvõimalustega re?iimi. Lisaks saab näiteks öisteks, portree- või maastikuvõtete jaoks valida eraldi seadistustega re?iimi.

Kaameral on kaheksakordne optiline zoom, mis on 35mm filmiformaadi puhul 35?280 mm.

Disainilt istub aparaat peos hästi, ka kaalujagamine on õnnestunud, kere on nimelt metallist. Halvas kohas on aga zoomimise nupp. Kui käe järgi on sobivaim koht nimetissõrme all kaamera esiküljel, siis Nikon on zoomimise nupu hoopis aparaadi tagumisele küljele viinud. Käsitsi saab aga sättida näiteks fokuseerimist. Kaamera toetab RAW-formaati ehk nn digitaalset negatiivi.

Aparaat on juba müügil ja maksab ca 20 000 krooni.

Uutest tulijatest soodsaim C8080 on senise Olympuse amatööride tippmudeli C5060 kerega, ent C8080 objektiiv on valgusjõulisem ja kaamera pildiotsija on elektrooniline. Kaameral on üles-alla pööratav LCD-ekraan ja suudab salvestada kolmele eri tüüpi mälukaardile. Konkurentidest on Olympus nõrgema zoomiga, viiekordne optiline zoom katab 28?140 mm. Kaamera on müügil ja maksab 16 000 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing