Ülo Toomsalu • 25. veebruar 2004 kell 6:18

PM: Tallinn plaanib Aegna saarele meelelahutusasutuste rajamist

Tallinn kuulutab täna välja ideekonkursi Aegna saare kasutuselevõtuks puhke- ja vaba aja piirkonnana.

«Tahame võtta saare aktiivsesse kasutusse ning minimaalne, mis ette näeme, on see, et saar muutuks tallinlaste suviseks puhkealaks,» rääkis Tallinna abilinnapea Toomas Vitsut. «Maksimumvariandis näen aga, et Aegna saarest arendatakse välja puhke- ja vaba aja veetmise keskus, kus on kasiinod, restoranid ja hotellid.»

Abilinnapea sõnul võiks sel juhul saare silla abil ühendada maismaaga ja kuigi silla ehitamine võib neelata sadu miljoneid kroone, tasub see Vitsuti hinnangul ennast ära, kui saarest kujundada suur puhke- ja vaba aja kompleks, kirjutab Postimees.

Tallinna kesklinna koosseisus olev Aegna asub geograafiliselt lähemal Viimsi vallale. Viimsi poolsaare tipust on saarele paar kilomeetrit.

Vitsuti sõnul loodab ta, et suvel lõppevale konkursile laekub kindlasti ka hulgaliselt neid töid, mis näevad Aegna saart sillaga ühendatud suure puhkekompleksina. Ta märkis, et maksimumvariandi elluviimine võib kesta ligi kümme aastat.

Vitsuti sõnul on üheks põhjuseks, miks Aegna puhkemajandus kuidagi hoogu üles ei saa, ka see, et linnavolikogu oli 1990ndatel heaks kiitnud määruse, millega ehitustegevust saarel piirati märkimisväärselt: «Momendil ei tohiks seal isegi labidat maasse lüüa.»

Abilinnapea lausus, et konkursist osavõtjad ei pea oma töödes jäigalt arvestama saarel praegu kehtivate muinsuskaitse ja looduskaitseliste piirangutega, sest linn võib kaaluda piirangute kaotamist või leevendamist.

Hetkel kuum