Heidit Kaio • 25. veebruar 2004 kell 12:50

Tallinn toetab rahvusvahelisi spordiüritusi rohkem kui miljoni krooniga

Spordi- ja noorsooamet toetab tänavu suuremaid Tallinnas peetavaid rahvusvahelisi spordiüritusi ligi 1,2 miljoni krooniga.

Amet otsustas 100 000 krooniga toetada osaühingu I.H.S. ja Eesti Ratsaspordiliidu korraldatavat rahvusvahelist ratsutamise võistlust 'Tallinn International Horse Show 2004'.

Sama suure toetuse saab ka Revalia Tantsukool, et läbi viia 27.-28. novembrini toimuv juunioride MM 10-tantsus ning maailmakarikaetapid täiskasvanutele standard- ja Ladina-Ameerika tantsudes.

Eesti Võrkpalli Liidule otsustati 100 000 krooni suurune toetus anda rahvusvahelise võrkpalliturniiri Spring Cup 2004 korraldamiseks, kus osalevad 13 riigi rahvuskoondised.

PRO Jalgratturite klubi sai 100 000 krooni suuruse toetuse rahvusvahelise maanteevõistluse 'Tallinn Grand Prix 2004' korraldamiseks. Spordiklubi Condori poolt läbi viidavat naiste judo maailmakarika etappi toetab linn 80 000 krooniga.

Audentese spordiklubi korraldatav rahvusvaheline kergejõustikuvõistlus Jumping Gala 2004 sailinnalt toetust 65 000 krooni.

Spordi- ja noorsooameti juhataja Jaak Raie sõnul aitab võistluste läbiviimine aitab Tallinnat teadvustada ka mujal maailmas.

Tallinna linn on igal aastal toetanud 10-15 rahvusvahelist suurüritust, mis on leidnud tunnustust nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Toetust võis taotleda maailma meistrivõistluste, maailma karikavõistluste etappide, Euroopa meistrivõistluste, Euroopa karikavõistluste etappide ja teiste rahvusvahelise alaliidu kalendrisse kuuluvate võistluste läbiviimiseks. Erinevate toetuste taotlusi võtab amet vastu terve aasta jooksul.

Hetkel kuum