Raamatud täis kujundusnippe

Eeva Pajuviidik 27. veebruar 2004, 00:00

- Terence Conran
- Kirjastus Varrak, 2003, 272 lk

Maailmas tuntud disainer ning mööblitootja on ühtede kaante vahele koondanud kodukujunduse põhitõed planeerimisest viimistlusnüanssideni. Raamatus on üle 200 joonise ja skeemi õpetamaks ehituse tehnilist poolt, sisekujunduse osas on inspiratsiooniallikaks üle 650 värvifoto. Lisaks palju praktilisi nõuandeid ja õpetusi.

Ivi-Els Schneider näeb raamatu väärtusena seda, et töökäigu jaotamisel etappidesse on läbi võetud kodu interjööri tsoonid. Positiivne on erinevate ruumide hindamine vastavalt pere vajadustele ja filosoofilist laadi näited, nagu tervislike värvide valik. Raamat annab juhiseid ka ohtude kohta, mida sisekujunduses peaks vältima.

- Alice Westgate
- Maalehe Raamat, 2001, 192 lk

Raamat ?Rahulik kodu? ei järgi kindlat trendi ega stiili, vaid õpetab kodu kujundama vastavalt vajadustele, unistustele ja elustiilile. Selgitatakse kodu mõju viiele meelele, meeleoluloojatena käsitletakse erinevaid sisekujunduselemente, tekstuure, valgustust ning värve.

Ivi-Els Schneideri sõnul ei saa sisekujundaja seda raamatut eriti soovitada: ?Rahulik on suhteline mõiste, see sõltub nii kirjutajast kui lugejast. Tegemist on pigem meeleoluraamatuga kui kodukujundusega.?

- Katherine Sorrell
- Kirjastus Sinisukk, 2002, 124 lk

Raamat koosneb kahest osast: põhjalikust käsiraamatust ja näidiste kogust. See sisaldab materjalide näidiseid ning põhjalikku analüüsi, samas ka erinevate toonide mõju konkreetsetel pindadel. Õpetatakse kasutama nii veidi erinevaid kui ka täiesti vastandlikke materjale ühendatuna teiste sisekujunduselementidega.

Ivi-Els Schneider soovitab raamatut just seetõttu, et see käsitleb põhjalikumalt üht osa interjöörist. Eri värvide ja materjalide kokkusobitamine on väga oluline hea lõpptulemuse saamiseks ning neid reegleid saab mugandada igasse stiili.

- Kerryn Harper
- Kirjastus Sinisukk, 2003, 224 lk

?Kodu praktiline käsiraamat? tutvustab kümmet populaarset ruumikujundusstiili. Lisatud on ka küsimustik, et teha kindlaks stiili sobivus kodu ja elulaadiga. Käsitletakse erinevaid eluruume ning jagatakse praktilisi näpunäiteid põhitõdede rakendamiseks.

Ivi-Els Schneider peab raamatut sobivaks erinevate ideede leidmisel, kuid toob negatiivse poolena välja võõraste stiilide rohkuse. ?Näiteks inglise maakodu, prantsuse ?ikk või ameerika kantri ei ole kindlasti eestlasele lähedased ega loomuomased,? tõdeb Schneider.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:38

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing