PM: Tartu tehnoloogiainstituudi ehitus algab kevadel

27. veebruar 2004, 08:12

Eesti ettevõtetele uute tehnoloogiate arendamiseks loodud Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituut asustab oma laboritega veel tänavu Nooruse 1 endise ühiselamu.

Tartu Tehnoloogiapargi juhatuse liige Heiki Tamm ütles, et tehnoloogiainstituudi maja projekt on valmis ning ehituse riigihange kuulutatakse välja märtsikuu jooksul.

Hoone arhitekt on Uku Põllumaa, põhjalikku ümberehitust rahastab Tartu Tehnoloogiapargi omanik Tartu Ülikool ning pangad, kirjutab Tartu Postimees.

Praeguse tondilossi ümberehitamise maksumus jääb Tamme kinnitusel vahemikku 50?100 miljonit krooni. «Täpsem maksumus selgub riigihankekonkursi järel, praegu on meil vaid prognoos,» lausus ta.

Ehitus peaks Heiki Tamme sõnul algama aprillis või mais. «Projekteerija hinnangul kestab ehitus umbes seitse kuud, nii et jõuludeks loodame sisse kolida,» märkis ta.

Lisaks ehitusmaksumusele kulub miljoneid kroone ka tehnoloogiainstituudi laboratooriumite seadmeile.

Hoone saab lisaks senisele viiele korrusele peale kaks uut. Esialgsete kavade kohaselt hakkavad hoone neljal korrusel tegutsema instituudi infotehnoloogia, keskkonnatehnoloogia, biomeditsiini ning materjalikeemia arenduskeskused.

Lisaks sellele leiab maja kahel korrusel ruumid ka ülikooli farmaatsiainstituut ning ühel korrusel riigi ravimiamet. Pärast ümberehitust on hoones üldpinda 8700 ruutmeetrit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing