USA börsid: kaitsetööstusaktsiaid löögi all

27. veebruar 2004, 09:37

Investorid jahtisid USAs eile vaikselt tehnoloogiasektoriaktsiaid, kuid panid müüki kaitsetööstussektori väärtpaberid, kirjutab uudisteagentuur AP.

Dow Jones tööstuskeskmine kaotas päevaga 0,2%, peatudes 10580 punktil. Peamiselt tehnoloogiasektori liikumisi kajastav Nasdaqi koondindeks tõusis 0,5%, tasemeni 2032 punkti.

USA Kaubandusministeeriumi andmeil langes jaanuaris kestvuskaupade (kasutusiga vähemalt kolm aastat) tellimuste maht 1,8%, samas kui ökonomistid ootasid keskmiselt 1,4% tõusu.

Suure languse põhjustasid kommerts- ja sõjalennukid, mis tegid läbi vastavalt 27,9% ja 34% suuruse kukkumise. Ilma tugevalt kõikuva transpordisektorita kasvasid tellimused aga igati korraliku 2% jagu.

Tööturu ameti andmeil tõusis möödunud nädalal esmaste töötu abirahade taotlejate arv 6 tuhande võrra 350 tuhandeni.

?Ma ei arva, et numbrid olid hullud, kuid need andsid suuremat põhjust kasumit võtta,? ütles Williams Capital Groupi aktsiaturgude juht Stephen Carl.
?Turg on ilma suuremate kõikumistega ilusti üles liikunud, see tähendab et kõikidesse uudistesse suhtutakse hästi. Ma ei näe horisondil midagi hirmsat, ? lisas ta.

Suuremate langejate hulgas oli kaitsetööstusest tellimusi saavad Boeing ja United Technologies, mis muretsevad endiselt USA armee hiljutisest rahamahuka helikopteriprogrammi tühistamisest.

Esimene vajus päevaga 3,2%, tasemeni 42,44 dollarini, teine kaotas 2,6% ning sulgus 89,88 dollaril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing