Üle 200 saareelaniku võib jääda tööta

27. veebruar 2004, 10:24

Suur osa Saaremaa Laevakompaniis töötavatest saarlastest-hiidlastest võivad 1. oktoobrist ametist ilma jääda, kirjutab Meie Maa.

Tallinna Sadam kaalub saarte ja mandri vahelise praamiliikluse jätkamiseks rentida praame väljastpoolt Eestit koos meeskonnaga, mis jätaks tööta üle 200 inimese.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelit Atonen ütles, et praamide hankimisel võivad Tallinna Sadama ette tekkida teatud piirid. 'Peame lähtuma loogikast et 1. oktoobrist peavad inimesed veetud saama ja me ei saa väga pirtsakad olla stiilis, et teie praame me ei võta, sest meile meeldiks ilma meeskonnata praamid,' ütles Atonen Meie Maale. 'Kui ikka alternatiivi ei ole, siis oleme sunnitud võtma koos meeskonnaga.'

Minister lisas, et sugugi ei ole välistatud ka Saaremaa Laevakompanii laevade omandamine või rentimine: 'Samas ei saa me ka seda teha iga henna eest - see ei ole eesmärk omaette, vaid kõik sõltub läbirääkimistest ja tingimustest.'

Riigikogu ja Tallinna Sadama nõukogu liige Jüri Saar ütles, et teeb kõik temast oleneva, et Väinamerre välismaalt koos meeskondadega praamide rentimise mõte teoks ei saaks. Saare hinnangul on vähemalt kõik Lääne-Eestist riigikokku valitud poliitikud seda meelt, et mingist välistööjõust ei saa juttugi olla.

'Jutt, et laseme laevade peal tööl olevad saarlased- hiidlased lahti ja toome mingid välismaalased, on jama värk ja selle eest mina poliitikuna püüan küll seista, et nii ei juhtuks,' lubas Saar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing