Valga Lihatööstus vastab rahvusvahelistele nõuetele

Liis Kängsepp 27. veebruar 2004, 09:19

Valga Lihatööstus sai kvaliteedisertifikaadi, mis tõendab, et Lihatööstuse tootmine ja müük vastavad rahvusvahelistele kvaliteedijuhtimise süsteemi nõuetele.

Kvaliteedisertifikaadi EN ISO 9001:2000 sai Valga Lihatööstus sertifitseerimisbüroolt Lloyd?s Register Quality Assurance Limited.

AS Valga Lihatööstus juhataja Elmut Paaveli sõnul loob ISO 9001 kvaliteedisertifikaat võimaluse toodete ekspordiks euroturule. ?Nüüd on Valga Lihatööstused eeldused ka rahvusvahelises mastaabis tegutsemiseks,? ütles Paavel.

Valga Lihatööstus on viimastel aastatel teinud järjepidevaid investeeringuid toomise euronõuetega vastavusse viimiseks. 2002. aasta septembris valmis Valga Lihatööstuse uus, Baltimaade modernseim tapamaja, kuhu investeeriti 95 miljonit krooni. Möödunud aasta novembris käivitas Valga Lihatööstus uue viilutus-pakkimisliini, kuhu investeeriti üle 7,5 miljoni krooni. Viimase seitsme aasta jooksul on Valga Lihatööstus investeerinud kokku üle 200 miljoni krooni.

Valga Lihatööstuse aktsiakapital on 2,4 miljonit krooni. Ettevõtte möödunud aasta käive oli 314 miljonit krooni ja kasum ilma tütarettevõtete osaluseta 7, 1 miljonit krooni.

Valga Lihatööstus kuulub Eesti Lihatöötlejate Assotsiatsiooni (ELA), mis turustab oma tooteid märgi all Aus Kaup. Märk näitab, et tooteis pole kasutatud kondilihamassi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing