Salavarude pidajad võivad maksust pääseda

Anne Oja 01. märts 2004, 00:00

?Väidetavalt on olemas tollilaod, mis on suhkrut ja vilja otsast lõpuni täis topitud,? ütles Eesti Toiduainetööstuse Liidu juht Helve Remmel. ?Üks toodab, viib teise juurde lattu, kolmas opereerib ja seal on nüansse veelgi. Kes oma nime määrida ei taha, deklareerib ausalt ära. Ebavõrdne konkurents suureneb veelgi.?

Remmel ütles, et tal pole kõige vähematki aimu, mis tolliladudes toimub. Kuna riik pole laovarude kontrollimiseks täiendavat raha ette näinud, pole maksu- ja tolliamet tõenäoliselt võimeline deklaratsioonide vastavust tegelikkusele kontrollima ja riiki petvad ettevõtted pääsevad.

Et seadusi ette valmistavaid ametnikke laovarude maksustamise praktiliste küsimustega kurssi viia ja ettevõtteid eurohalvatusest päästa, toimus põllumajandusministeeriumis sel nädalal kolm kohtumist. Oma probleeme selgitasid piimatööstused, teraviljatootjad ja ettevõtted, kes puutuvad tootmises kokku suhkruga.

?Kõik said oma hingelt ära rääkida,? ütles Remmel. Konkreetseid tulemusi kohtumised ei andnud. Eile polnud ka veel teada, milline Riigikogu komisjon hakkab üleliigsete laovarude seadust menetlema.

?Meil vahetatakse poliitikuid ja ametnikke nii palju, et nad ei suuda vastutust kanda,? kommenteeris Remmel tootjate olukorda, kus liberaalsest sisseveopoliitikast ning tootmise suurenemisest tingitud laovarud maksustatakse samal ajal kulutustega ühekordse pakendi kasutamisele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing