Tallinna ID-kaardi piletisüsteemis osalevad kõik suuremad sideoperaatorid

01. märts 2004, 13:36

1. märtsist käivitatavas ID-kaardil põhineval Tallinna ühistranspordi piletisüsteemis osalevad kõik kolm mobiilioperaatorit: EMT, Tele2 ja Radiolinja.

Sidefirmade ühisteate kohaselt saab teadaolevalt esimesena maailmas Eestis elektronpileteid osta ka lauatelefonilt, kuna süsteemiga on ühinenud ka Eesti suurim püsivõrgu operaator Elion.

M-makse paremaks tutvustamiseks otsustasid kolm mobiilsideoperaatorit luua ühise 'Mobiilse makse märgi', millel on kuvatud kõigi kolme operaatori logod ja number 1312. Mobiilse makse märk hakkab tähistama kõiki kohti, kus 1312 vahendusel mobiiliga tasuda saab.

ID-pileti ostmiseks tuleb sisestada mobiili klaviatuuril numbrijada 1312*piletitüüp*isikukood ja vajutada helistamise nuppu. Vastuseks kuuleb helistaja teadet pileti aktiveerimise kohta või infot pileti aktiveerimise ebaõnnestumise põhjuste kohta (näiteks kui sisestamisel on tehtud piletitüübis näpuviga). Isikukoodina tuleb sisestada selle isiku isikukood, kellele ID-pilet ostetakse. Lauatelefoni puhul tuleb lihtsalt helistada numbrile 1312 ning järgida hääljuhiseid.

Mobiiltelefoniga ID-piletit ostes lisandub ID-pileti hinnale teenustasu 3 krooni. Pärast ID-pileti ostmist tuleb samale mobiiltelefonile lühisõnum, mis näitab ID-pileti kehtivusaega. Elioni lauatelefonilt ID-piletit ostes lisandub ID-pileti hinnale teenustasu 2 krooni ja Elioni võrgusisese kõne hind.

Kasutaja täiendavaks mugavuseks saab mobiiltelefonilt valida teavitusega ID-pileti. Sel juhul saab kasutaja kaks päeva enne ID-pileti aegumist meeldetuletuseks lühisõnumi ID-pileti peatse aegumise kohta. Meeldetuletusega ID-pileti puhul lisandub täiendavalt 3 krooni, kokku lisandub siis 6 krooni.

Lauatelefonilt saab viimati ostetud pileti kehtivusaega kontrollida siis, kui helistada telefoninumbrile 1312 ja vajutada *. Meeldetuletuskõne hinnaks on Elioni võrgusisese kõne hind.

Näiteks: Kui soovitakse osta 30 päeva juuniorkaarti koos meeldetuletusega, isikule kelle isikukood on 47302200234, tuleb helistada lühinumbrile järgnevalt: 1312*222*47302200234.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing