Õiguskantsler nõuab seaduse järgimist ühistranspordis

ÄP 02. märts 2004, 00:00

Eile käivitus uus süsteem Tallinnas.

Õiguskantsleri kantselei direktor Egle Kääratsi sõnul on kahetsusväärne, et Tallinna linnaametnikud on õiguskantsleri 25. veebruari märgukirjas väljendatud seisukohta ekslikult mõistnud ja linlastele edastanud.

Seadus annab õiguskantslerile õiguse teha akti vastuvõtnud organile ettepanek viia vaidlusalune määrus 20 päeva jooksul seadusega kooskõlla. Kui 20 päeva jooksul arvates ettepaneku saamisest ei ole määrust kooskõlla viidud, teeb õiguskantsler riigikohtule ettepaneku tunnistada määruse vaidlustatud säte kehtetuks. Selle kõrval on õiguskantsleril võimalus juhtida märgukirjaga akti vastuvõtnud organi tähelepanu akti vastuoludele seadusega, anda tähtaeg vastuolude kõrvaldamiseks ja lahendada seeläbi vaidlus koostöös.

Õiguskantsler leidis, et linnavolikogu määrus, mis soodustab Tallinna ja Harju elanikke piletiostul, on vastuolus põhiseaduse ja ühistranspordi seadusega.

Märgukiri pole tähelepanu juhtimise vormina ebatavaline. Samamoodi toimis õiguskantsler ka siis, kui Tallinn lubas lasteaedadest välja arvata need lapsed, kelle elukohajärgsed kohalikud omavalitsused ei olnud tasunud osalust lasteaia kulude hüvitamisel.

Tallinna ID-pileti süsteem käivitus 1. märtsi öösel. Kella 17.30ks eile oli ostetud 873 piletit. ?Esimene päev on meie jaoks möödunud ärevalt nagu ikka uute süsteemide käivitamise puhul,? ütles ASi Sertifitseerimiskeskuse juhataja Ain Järv.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing