Puuistutamistalgud maksavad üle nelja miljoni krooni

Anne Oja 02. märts 2004, 00:00

Kampaania käigus miljoni väikese kuuse, männi ja kase istutamine läheb kokku maksma 4,1 miljonit krooni, millele lisanduvad kulutused meediakampaaniale. Kulud jagunevad metsaomanike, istutajate, keskkonnainvesteeringute keskuse ja riigi vahel.

RMK metsamajanduse turundusjuht Ulvar Kaubi ütles: ?See pole hetkeemotsioon, vaid tahame Euroopasse minna kui suur metsarahvas.? Igale istutajale jagub esialgsete arvestuste kohaselt vaid 50 taime ning kaks-kolm tundi tööd.

Eesti laulu- ja tantsupeo sihtasutuse nõunik Ilmar Moss ütles, et Ida-Virumaal on puude istutamise soovist teatanud 900, Jõgevamaal 1173 ja Tartumaal 2000 lauljat-tantsijat.

Suurima osa kahenädalase metsaistutamise kulutustest katavad RMK ja erametsaomanikud, kes valmistavad ette istutuspinna ning hangivad taimed. 600 000 krooni peoliste transpordikulu istutuspaikadesse kannab keskkonnainvesteeringute keskus. Vabatahtlikud lähevad istutuslangile oma kulu ja kirjadega. Talgulisi söödavad ürituse korraldajad ning meediakampaania maksab kinni Eesti valitsus.

Puuhakatiste peale kulub orienteeruvalt 2,2 miljonit krooni. Üks väike kuusk maksab kaks krooni, mänd 1 kroon ja 80 senti.

Ulvar Kaubi märkis, et osalevate erametsaomanike arv on võrreldes nende üldarvuga väike, kuid väljapakutud istutuskohtade arv ei jää riigimetsa majandajatest millegagi maha.

Metsa istutab kokku 108 erametsaomanikku, sh eraettevõtted, kes pakkusid puude istutamiseks välja ligikaudu 400 lanki üldpindalaga 240 hektarit. Riigimaid istutatakse täis 190 hektarit.

Erametsaomanikud võivad taimed tellida nii RMK puukoolist või kuskilt mujalt neile sobivast kohast. RMK pakkus kõigile istutustalgutel osalevatele erametsaomanikele kuuse- ja männitaimi. Praegu on RMK-l vaba 350 000 pisikest kuuske ja 110 000 mändi.

Erametsaomanik Andres Olesk ütles, et kavatseb peolistega kuuski istutada 4,5 hektarile, kokku ootab istutamist 34 hektarit lagedaks raiutud metsa. Kuused tulevad kohalikest taimlatest ning RMKst.

Idee liitu minekut metsaistutamisega tähistada pärineb Euroopa Liidu infosekretariaadilt. Euroliidu esimene Eesti laulupidu kannab pealkirja ?Las jääda ükski mets.?

Miljon puud istutavad 10 000 laulu- ja tantsupeolist koos sama suure arvu vabatahtlikega. Kokku osaleb laulu- ja tantsupeol 32 000 inimest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing