Finantsinspektsioon ootab kommentaare IFRSile ülemineku juhistele

02. märts 2004, 16:09

Finantsinspektsioon töötas välja soovitusliku juhendi emitentidele ning ootab turuosaliste kommentaare, teatas inspektsioon.

Juhendi eelnõu täpne nimi on: ?Juhised emitentidele üleminekul rahvusvaheliste raamatupidamise standardite rakendamisele tulenevalt Euroopa Liidu määrusest 1606/2002?.

Käesolevaga palub finantsinspektsioon turuosalistel aidata kaasa Eesti väärtpaberituru regulatiivse keskkonna parendamisele ning turu läbipaistvus suurendamisele tõstes Eesti reguleeritud turul kauplemiseks võetud väärtpaberite emitentide raamatupidamise aruannete kvaliteeti. Turuosaliste kommentaare juhendi eelnõule oodatakse 17. märtsini.

Soovitusliku juhendiga saab tutvuda <#Finantsinspektsiooni=http://www.fi.ee> veebilehel alammenüüs Regulatsioonid > Finantsinspektsiooni juhendid.

Juhend on koostatud eesmärgiga tagada Eesti reguleeritud väärtpaberiturul kauplemiseks võetud aktsiate ja muude väärtpaberite emitentide raamatupidamise aruande koostamisel kasutatavate arvestuspõhimõtete ning informatsiooni esitlusviisi sujuv üleminek Eesti hea raamatupidamistava rakendamiselt rahvusvahelistele raamatupidamise standardite rakendamisele. Rahvusvahelised raamatupidamise standardid on sisustatud Euroopa Liidu määrusega 1606/2002 ja on kohustuslikud täitmiseks alates 1. jaanuarist 2005.

Juhend on mõeldud rakendamiseks emitentidele, kes ei ole varem rahvusvahelisi raamatupidamise standardeid rakendanud või on rakendanud IAS/IFRS-i ja Eesti raamatupidamisarvestuse põhimõtteid samaaegselt. Juhendis esitatud juhiseid on mõeldud järgimiseks kooskõlas raamatupidamise seaduses, väärtpaberituru seaduses ja teistes õigusaktides kehtestatud nõuetega.

Finantsinspektsioon on soovitusliku juhendi väljatöötamisel lähtunud Euroopa väärtpaberijärelevalvete komitee CESR (The Committee of European Securities Regulators) soovitustest ?European Regulation on the Application of IFRS in 2005. Recommendation for Additional Guidance Regarding the Transition to IFRS?(CESR/03-323e).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing