PM: Tallinna ID-piletid läksid kaubaks juba öösel

02. märts 2004, 08:15

Kümned tallinlased asusid juba ööl vastu eilset vormistama elektroonilist ID-piletit ning eilse päeva jooksul kogunes ligi tuhat ID-pileti ostjat.

Nii Tallinna abilinnapea Toomas Vitsut kui ka ID-pileti projekti vedava Sertifitseerimiskeskuse juhataja Ain Järv väitsid eile, et elektroonilise pileti ostjate rohkus selle esimesel kasutamispäeval tuli neile meeldiva üllatusena, kirjutas Postimees.

«Oletasin, et suurem osa perioodipiletitega sõitvatest inimestest ostab selle veel veebruaris vana hinnaga ning et esimestel päevadel on ID-pileti kasutajaid vähe,» lausus Vitsut.

Mõlemad pidasid tõenäoliseks, et piletiostjate üllatuslikult suur hulk on tingitud ühelt poolt uudishimust uue tehnoloogia vastu ja teisalt sellest, et inimesed peavad ID-pileti kasutamist mugavaks.

Järv lausus, et esimesi ID-pileteid hakati lunastama telefoni ja interneti teel juba vahetult pärast seda, kui pärast keskööd elektroonilise pileti hankimine võimalikuks sai.

Paljud ostsid aga nädalavahetusel perioodikaardid ette ära, et vältida esmaspäevast kehtima hakanud hinnatõusu.

Ühistranspordikaartide ja üksikpiletite müüki korraldava Falck Eesti avalike teenuste divisjoni juhataja Kristjan Konks ütles, et pühapäeval müüdi 30 ja 90 päeva perioodikaarte tavaliselt ligi neli korda rohkem ja reedel tavalisest ligi kolm korda rohkem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing