EPS TERMi soojustusplaat loob katusekalde

ÄP 03. märts 2004, 00:00

Kui seni kasutati lamekatuse soojustamiseks ainult kindla paksusega vahtpolüstüreenplaate, siis nüüd saab plaadid lõigata vastavalt soovitud katusekaldele ja kaldekonstruktsioon ehitataksegi soojustusmaterjalist.

Katusekonstruktsiooni võib tinglikult jaotada neljaks osaks:
- katuse kandekonstruktsioon: viilkatusel üldjuhul puitsarikad, lamekatusel raudbetoonplaat või -paneel, terasprofiilid, puitkarkass koos puitkandeplaatidega;
- aurutõke: hoone soojusfüüsikalise toimivuse tagamiseks;
- soojusisolatsioonimaterjal: EPS-soojustus, keramsiit, plaat- või puistevillast soojustus;
- katusekate: viilkatustel erinevad plaat- või tükkmaterjalid, lamekatustel bituumen või plastikust rullmaterjalid.

Eestis on enimkasutatav katusekalle 1 : 60, kuid soovitatav on ehitada 1 : 40 kalle, sest suurema põhikalde korral on lihtsam teha ka neelualade vastukaldeid. Sobiv katusekalle luuakse kandekonstruktsiooniga või soojustusmaterjalist.

Kaldu lõigatud plaatide tõttu ei ole enam vaja muudest materjalidest kaldeid ehitada, konkreetse objekti katuse järgi pakutakse välja õige nurga all erineva paksusega plaadid. EPS-soojustus paigaldatakse raudbetoonist konstruktsiooni peale koos õhukese betoonist tasanduskihiga ja kinnitatakse tüüblitega. Seejuures eraldatakse see põlevatest materjalidest (ehituspuit, vineer jm) ja katuse läbiviikudest tiheda villa ribaga. Selline lahendus on ühtlasi tõhus katusesoojustus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing