EPL: Urmas Sõõrumaa lähedane plaanib uut elektrijaama

03. märts 2004, 08:23

Eesti Energia nõukogu esimehe Urmas Sõõrumaa elukaaslase isa kavandab puiduküttega elektrijaama ehitust, oma seotust sellega Sõõrumaa eitab.

Elektrituru osaline vabanemine mõne aasta pärast pakub huvi mitmele ärimehele, sealhulgas Sõõrumaa elukaaslase Kätlin Marani isale Priit Maranile, kel on käsil elektrit ja sooja tootva jaama projekteerimine, kirjutab Eesti Päevaleht.

Sõõrumaa on tunnistanud, et teab Saha-Loo puiduküttega elektrijaama projektist, kuid ei usu sellesse. ?Ei vaata eriti lootusrikkalt,? ütles ta.

Kunagine majandusminister Toivo Jürgenson tõdes, et Eesti Energia nõukogu liikmed on elektriteema tundlikkuse tõttu ebatavalises seisus. ?Neil on informatsioon ning loomulikult on paha maitse, kui kellelgi on info, kellelgi on projekt ja sellega võib tutvuste kaudu siseinfole ligi pääseda,? lausus ta.

Sõõrumaa ise oma elukaaslase isa projekti ja omaenda seotuses monopoolse Eesti Energiaga probleemi ei näinud. ?Ta on tegelenud selle asjaga ammu enne seda, kui meie omavahel tutvusime,? ütles Sõõrumaa.

Lõuna-Korea aupeakonsul Eestis Priit Maran on puiduäris alates 1988. aastast, 1997. aastast on ta müünud küttepuitu Taani ja Rootsi.

Uus Saha-Loo jaam peaks kerkima Iru elektrijaama lähedusse, kuid teisele poole Peterburi maanteed. Võimalikud tarbijad on Suur-Sõjamäe tehased.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing