PM: Geenivaramu ootab ikka Ameerika firmalt raha

03. märts 2004, 08:25

Investoreid koondav Ameerika firma EGeen Inc ei ole siiani ära maksnud 10,6 miljoni krooni suurust võlga Eesti Geenivaramule.

«Tundub, et nad ei ole veel uusi investeeringuid kaasanud,» sõnas geenivaramu juht Krista Kruuv. Esmaspäeval pani ta geenivaramu nimel posti kirja EGeenile, kus pärib aru firma detailse tegevuskava kohta, kirjutab Postimees.

Tänavu 20. veebruaril andis sotsiaalminister Marko Pomerants EGeenile võla tasumiseks aega 8. aprillini, kuid EGeeni tegevjuht Kalev Kask kinnitas toona, et firma on makse tegemiseks valmis veebruari lõpuks. «Maksame ära kogu võla, mis iganes see number on,» sõnas ta siis. «Toimime nii, nagu protseduur ette näeb.»

Eile ütles Kask, et maksmine on viibinud õiguslike protseduuride tõttu. «Asi liigub selles suunas. Oleme arutelus kõigi käikude üle,» sõnas ta. «Maksmine on päevade küsimus.»

Kask lisas, et firma suhted geenivaramuga kulgevad normaalselt. «Oleme vestluses,» ütles ta.

Geenivaramu ootab lisaks 10,6 miljoni krooni suurusele võlale investoritelt ka 37 miljonit krooni tänavusteks tegevuskuludeks. Kui varamu koostöö EGeeniga jätkub, tuleb tagasi maksta ka riigilt saadud 4 miljoni krooni suurune toetus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing