Eesti Telekomi aktsia poole aasta kalleim

Raivo Sormunen 04. märts 2004, 00:00

Eesti Telekomi aktsia sulgus eile 120,48 kroonil (7,70 eurol). Tegemist on väärtpaberi kõrgeima sulgemistasemega pärast möödunud aasta 5. septembrit. Aktsia päevaseks tõusuks jäi 0,4% ning käibeks keskmisest päevakäibest mõnevõrra suurem 7,5 miljonit krooni.

Eesti Telekomi aktsia hinna tõusu toetas osaliselt dollari tugevnemine. Näiteks Londoni börsil püsis Eesti Telekomi hoiutõend eile keskpäeval teisipäevase sulgemistaseme, 28,25 dollari juures, kuid samas tuleb arvestada, et võrreldes teisipäevaga oli eile dollar euro (ja seega ka Eesti krooni) vastu ligi kaks protsenti kallim.

Lisaks dollarile on pärast väikest pausi hakatatud viimastel päevadel taas rääkima TeliaSonera võimalikust Eesti Telekomi aktsiate kokkuostupakkumisest.

Paar päeva tagasi kirjutas Ühispanga maakler Peeter Koppel panga igahommikuses turuülevaates, et mõned ülioptimistlikud turuosalised loodavad TeliaSoneralt 9?10eurost (141?157 krooni) pakkumist aktsia kohta. Samas rõhutas Koppel, et tegemist on siiski kellegi teise hinnanguga võimaliku pakkumishinna suhtes.

Möödunud nädalal mainis Eesti Telekomi oma telekomianalüüsis ära ka Nordea Markets, kes kirjutas, et TeliaSonera potentsiaalne investeering Eesti Telekomi ülevõtmiseks on umbes 5 miljardit Rootsi krooni (sel juhul peaks Rootsi telekomifirma maksma aktsiate eest küll vaid praeguse turuhinnaga võrdset hinda).

HEX Tallinna statistikast võib välja lugeda, et kohalike erainvestorite huvi Eesti Telekomi vastu on viimastel kuudel tõusnud.

Kui näiteks Hansapanga kohalike erainvestorite arv on aasta algusega võrreldes 99 võrra kahanenud, siis Eesti Telekomil vastavalt 68 võrra kasvanud. Võrreldes möödunud aasta oktoobriga oli 2004. aasta märtsi alguses Eesti Telekomil koguni 146 kohalikku väikeinvestorit enam. Täpsemalt kokku 2945. Küllap loodavad paljud kiiret ja korralikku teenimisvõimalust.

Seitsmendat päeva järjest odavnes eile Baltika aktsia, sulgudes 18,78 kroonil ehk 1,6 protsenti teisipäevasest sulgumishinnast madalamal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:14

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing