Bach?Stravinski

Kersti Inno 05. märts 2004, 00:00

Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri ühiskontserdil saab kuulata barokkmeistri Johann Sebastian Bachi ja 20.sajandi ühe mõjuvõimsama helilooja Igor Stravinski loomingut.

Kõlavad Bachi kaks tuntuimat ja armastatuimat orkestrisaatega kooriteost: barokiajastu pärliks peetav mitmeosaline motett ?Jesu, meine Freude?, milles võib kuulda erinevaid arendusi tuntud samanimelise koraalimeloodia teemal, ning kantaat nr 140 ?Wachet auf, ruft uns die Stimme?, mis rõõmustab mitmete kuulsate viisidega. Kantaadi ettekandel soleerivad Vilve Hepner, Toomas Tohert ja Uku Joller.

Mõlemad teosed on loodud Leipzigis, kus helilooja töötas toomkiriku muusikajuhina.

Väga mitmepalgelise loominguga vene helilooja Stravinski saavutas tuntuse oma ballettide ettekannetega Pariisis.

1952. aastal loodud ?Kantaadis sopranile, tenorile, naiskoorile ja instrumentaalansamblile? kasutab helilooja 15.?16. sajandi tundmatute inglise poeetide luuleridu, kuid muusika kõlab küllaltki modernselt. Solistid on Kaia Urb ja Mati Turi.

Vene emigrandi lühike orkestriteos ?Dumbarton Oaks? on kirjutatud Prantsusmaal ja kannab Washingtoni linnas asuvale ameeriklastest kunstimetseenidele kuuluva härrastemaja nime, kuna teos telliti esitamiseks samas majas pererahva pulma-aastapäeval 1938. aastal.

Stravinski enda sõnul olid talle selle teose loomisel eeskujuks Bachi Brandenburgi kontserdid.

Stravinski teosed kõlavad kontserdil raamituna Suure Bachi muusikaga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing