Mazda püsib Toyotal kannul

Tõnu Tramm 05. märts 2004, 00:00

Seega on Mazda3 müük Eestis hooga käima läinud, ehkki algus ei tundunud kuigi optimistlik.

Võrreldes jaanuariga oli Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu (AMTEL) andmetel veebruari müük ligi 150 auto võrra väiksem, ometi ei ole 1119 auto suurune müük veebruari kohta sugugi kehvade killast.

Jaanuar on ikka olnud edukam kui veebruar, sest paljud ostjad ootavad sisuliselt aasta lõpus ostetud auto kättesaamisega uue aasta alguseni, et tehnilises passis oleks esmase registreerimise aasta koha peal suurem number. Aastate pärast autot müües on see üsnagi arvestatavaks plussiks. Möödunud aasta veebruariga võrreldes suurenes müük 6 protsendi võrra, mis on viimastel aegadel olnud üsna stabiilne kasvunumber, ja nagu juba tavaks saanud, oli lõppenud kuu kõigi aegade parim veebruar.

Protsentuaalselt kasvas võrreldes aastataguse ajaga läbimüük kõige enam Volvol, talle järgnevad Lexus ja Lada. Müük on vähenenud kõige enam Fiatil, Chrysleril ja Mitsubishil, viimase puhul on see ka mõistetav, sest importööri vahetumise ajal peatus Mitsubishide müük mõneks ajaks sootuks ning võtab aega, enne kui uus maaletooja nullist alustades müügi uuesti käima saab. Tarbesõidukeid müüdi veebruaris 232, edasi piiri taha müüdi 65 sõidukit. See teeb veebruarikuiseks kogumüügiks koos tarbesõidukite ja re-ekspordiga 1415 sõidukit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:15

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing